Amoniakové peklo

30. května 2011 v 18:47 | BJ |  Já a zase já
Pro všechny dámy, které se stejně jako já čas od času v čpavkovém oparu utvrzují v tom, že za krásu se trpí. :)

Peklo není cítit po síře. Peklo páchne čpavkem.
Každý to ví, všichni to schvalují a podporují. Blondýnky se usmívají, je pochopitelné, že se chcete taky tak usmívat, že jsem se tak chtěla usmívat i já. V obchodech jsou plné regály těch nevině vyhlížejících krabiček, ženy na obalech šťastně ukazují bílé zuby, vlasy se jim lesknou, až jim člověk závidí. Není se čemu divit, když chcete být trochu jako ony.


Vlastně je to docela jednoduchá věc. Vyberete krabičku, zaplatíte - půl je hotovo. Právě jste se stala šťastnou majitelkou možnosti změnit sebe sama, nebo se alespoň jako změněná tvářit. Už teď si připadáte jako úplně nový člověk. Nedočkavě běžíte domů, kde stáhnete gumičku a vytaháte všechny sponky, až od vás létají vaše nebohé zničené vlasy, pokroucené a poničené za ta léta, co je spoutáváte, aby vám na veřejnosti ty chuděrky nedělaly ostudu. Věděla jste, že i vlasy mají paměť? Já se nedivím, na to, co přijde, bych ani já do nejdelší smrti nezapomněla.
Do misky vymačkáte obsah tuby, zamícháte, začnete nanášet na vlasy - a teď začíná to pravé peklo. Nelidský zápach otupuje smysly, štípe do očí, zaživa upaluje vás i vaše vlasy. Samozřejmě že jste si nenatáhla přiložené rukavice, k čemu taky? Do záděrek, o kterých jste neměla tušení, se zápach dostal taky, zhmotnil se tu, aby vás kousal a hryzal. Hlava svědí a slabším z nás se točí celý svět, podlamují se kolena, je možnost, že omdlíme a probudíme se v přítomnosti někoho z rodiny, kdo nám bude z nepochopitelných důvodů vykládat, že jsme upadly v koupelně a rozsekly si hlavu o vanu. (Vůbec nebudeme tušit, co to blábolí, ale stehy na hlavě často mluví samy za sebe.)
Když ale ve zdraví přečkáte útoky čpavkového zápachu, který si jen z nadutosti většině pozemským výtvorům vlastním přezdívá vznešeným jménem amoniak, jste z výsledku nadšená. Jste dokonalá blondýna, usmíváte se na svět a házíte po něm nádherné blond odlesky. Stala jste se další duší, co se upsala čpavku. Nevíte to, ale jestli bude mít váš blond účes úspěch, stanete se na něm beznadějně závislou, jen těžko se odvyká.
A tak se pravidelně měsíc co měsíc ponořujete do ničivého zápachu, zahalujete se jím, a když z něj vyjdete, připadáte si zas o něco krásnější. Pomalu tak upadáte do zajetí pekla.
Ničivého amoniakového pekla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama