Srpen 2011

Z deníku nepochopené a nechápající blogerky

30. srpna 2011 v 21:22 | BJ |  Já a zase já
"Nové téma týdne, super!" chápu se lačně skvělého podnětu k psaní a už mě svrbí prsty připravené bušit nejvyšší možnou rychlostí do klávesnice. "Co bych tak mohla... A jak se tohohle tématu chytili ostatní?" S výbornou náladou opouštím svůj milovaný (i když nepříliš navštěvovaný) blog a zvědavě se vydávám na průzkum blogů svých kolegů. "Hm, který první? Tak třeba tenhle!"
Plna očekávání klikám na první ze seznamu článků a s úsměvem začínám číst. Můj úsměv pomalu tuhne a pak nadobro umírá. "Co to má být?" ptám se sama sebe znechuceně. Tohle je blbí téma - píše se v článku - vážně nwm co na to jako mám psát. Kdo ty témata vimejšlí? Tak tohle má hlava nadšeného pisálka nepobírá. "Když nevím, co na dané téma napsat, prostě nepíšu, no ne?" říkám si, nad hrubkami se radší vůbec nepozastavuju. Ostatní blogeři (tedy převážně blogerky) jsou ale jiného názoru. Hezú blogís, koukni na můj - Máš pravdu je to blbý téma, zajímalo by mě, koho to napadlo - Já bych brala jako téma třeba Selenu Gomez co vy na to? Jen nechápavě vrtím hlavou a opouštím blog, který má za den třikrát vyšší návštěvnost než ten můj za týden.

Půjčovna písniček aneb jak z nich "vytřískat" co nejvíc

29. srpna 2011 v 21:04 | BJ |  Muzikály (ON a nejen on)
"Šéfe, ten váš muzikál je sice pěknej, ale máme tam díru, chtělo by to ještě jednu písničku!" - "Hm, není náááhodou nějaká, co se už dlouho nehrála?" - "No helejte, zrovinka tahlec by se tam hodila, stejnak to nikdo nepozná!" - "A měla tenkrát úspěch?" - "Já myslim že jo, ale kdo si to má dneska pamatovat?" - "Tak fajn, šup tam s ní!"
No dobře, tahkhle úplně ta naše pomyslná "půjčovna písniček" nevypadá :D Občas je ale docela legrační zjištění, že písnička, kterou vyhrávají rádia jako letošní hit číslo jedna, je stará jako Metuzalém, ale dneska už to nikdo neví. Nejde ale jen o remixy s pár přidanými "tuc-tuc-bumy", takovéhle "výpůjčky" se najdou i mezi muzikály!

Love Never Dies (Melbourne) - Tak se na to podívejme!

28. srpna 2011 v 22:24 | BJ
Dobrá zpráva, vážení a milí!
Na youtube už jsou k sehnání videa z muzikálu, který svou úchvatnou hudbou dobyl mé srdce (i když děj, přiznávám, zdá se, mírně pokulhává) - a tím muzikálem není žádný jiný než rok starý Love Never Dies, pokračování slavného The Phantom of the Opera!
Jde o videa z Austrálie - z Melbourne, kam si Love Never Dies našlo cestu z Londýna (stejně tak září i na Broadwayi). Já vím, já vím! Není to Londýn, Fantom není charismatický Ramin Karimloo s úchvatným hlasem, ale co se dá dělat! Jde zatím o první videa celých písní, která máme tu možnost a čest vidět, a i když nejde o videa s valnou kvalitou (nejsou ale nejhorší - zvuk skvělý, jen obraz se občas zdá přesvětlený či naopak), je každé z nich symbolem pokroku Love Never Dies blíž ke světu, jeho otrkávání se a sbližování i s národy, jejichž mateřštinou není angličtina. Jistě, nevěřím, že jednoho dne půjdu do Karlína a u kasy sebevědomě prohlásím "Dva na Love Never Dies!", jelikož tu nebyl uveden ani veleúspěšný Fantom Opery (což je možná dobře), ale věřím, že se k nám časem dostane záznam celého muzikálu v dokonalé kvalitě a s nejlepšími možnými zpěváky :)
Na youtube jsou (zatím?)ke shlédnutí jen některé z písní, tak jako tak přeji příjemný poslech i podívanou :)


Malá ochutnávka :) Na youtube jsou zatím písně 'Til I hear you sing, Once upon another time a Coney Island waltz, doufám ale, že časem přibydou i další :)
(Do vyhledávání zadejte *název písně* from Love Never Dies Melbourne production)

Remember, love never dies!
Vaše

Ruku ve výši očí! (aneb jak na pandžábské laso)

25. srpna 2011 v 21:10 | BJ
Nečekaně podzemní tmou zasvištělo lano a bezchybně našlo svůj cíl. Až pozdě si vzpomněl na Peršanovu radu. "Nezapomeňte - ruku ve výši očí!" znělo mu v uších, když marně zápasil o posledních pár doušků vzduchu. "Sbohem, Christine!" zašeptal vikomt a padl mrtev k zemi.

No vida, v pár větách jsme poslali Raoula de Chagny do kytek a ani jsme se moc nemuseli snažit! Ale to jsem nechtěla, možná někteří z vás mají mladičkého pohledného Raoula rádi, takže přetočíme pásku zpátky a trošku to upravíme...

Nečekaně podzemní tmou zasvištělo lano, dovedně hozené tak, aby bezchybně našlo svůj cíl. Vikomt byl ale připraven a teď v duchu Peršanovi děkoval za jeho radu, která mu nyní zachránila život. "Na mě jentak nevyzraješ!" zakřičel do ticha hluboko pod Operou, v odpověď se z dálky neslo jen šustění dlouhého pláště a tlumené kroky. Posílen svou momentální výhrou pokračoval Raoul de Chagny dál chodbou, na jejímž konci zatím nemohl tušit zrcadlovou mučírnu.

To jsme mu, chudákovi, moc nepomohli... Všem raoulistům se omlouvám, já jsem prostě spíš na geniální tajemné šílence, ale to je teď vedlejší. V prvním odstavci jsme viděli, jak rychle dokáže člověku znepříjemnit den kousek dovedně smotaného provazu - pandžábské laso.

Das Gespenst im Opernhaus (1916) - film, který zmizel po fantomovsku

22. srpna 2011 v 21:41 | BJ |  Jak se tak dívám (filmový deník)
Filmovou verzi slavného muzikálu hudebního kouzelníka dneška Andrewa Lloyda Webbera The Phantom of the Opera z roku 2004 známe asi všichni. Ti zapálenější fantom-fandové z nás mají dokonce potuchy i o dalších fimech inspirovaných knihou Gastona Lerouxe, kterých je nepřeberné množství. Který film ale byl tím prvním, který přinesl příběh šíleného génia a geniálního šílence Erika na stříbrné plátno? "Němý film The Phantom of the Opera z roku 1925 s Lonem Chaneym v hlavní roli!" prohlásila bych sama ještě včera sebevědomě. Dnes ale vím, že bych se mýlila. Prvním filmem podle Lerouxovy knihy byl němý film Das Phantom der Oper, známý také jako Das Gespenst im Opernhaus (Duch/Strašidlo v Opeře), který byl natočen už roku 1916!