Ruku ve výši očí! (aneb jak na pandžábské laso)

25. srpna 2011 v 21:10 | BJ
Nečekaně podzemní tmou zasvištělo lano a bezchybně našlo svůj cíl. Až pozdě si vzpomněl na Peršanovu radu. "Nezapomeňte - ruku ve výši očí!" znělo mu v uších, když marně zápasil o posledních pár doušků vzduchu. "Sbohem, Christine!" zašeptal vikomt a padl mrtev k zemi.

No vida, v pár větách jsme poslali Raoula de Chagny do kytek a ani jsme se moc nemuseli snažit! Ale to jsem nechtěla, možná někteří z vás mají mladičkého pohledného Raoula rádi, takže přetočíme pásku zpátky a trošku to upravíme...

Nečekaně podzemní tmou zasvištělo lano, dovedně hozené tak, aby bezchybně našlo svůj cíl. Vikomt byl ale připraven a teď v duchu Peršanovi děkoval za jeho radu, která mu nyní zachránila život. "Na mě jentak nevyzraješ!" zakřičel do ticha hluboko pod Operou, v odpověď se z dálky neslo jen šustění dlouhého pláště a tlumené kroky. Posílen svou momentální výhrou pokračoval Raoul de Chagny dál chodbou, na jejímž konci zatím nemohl tušit zrcadlovou mučírnu.

To jsme mu, chudákovi, moc nepomohli... Všem raoulistům se omlouvám, já jsem prostě spíš na geniální tajemné šílence, ale to je teď vedlejší. V prvním odstavci jsme viděli, jak rychle dokáže člověku znepříjemnit den kousek dovedně smotaného provazu - pandžábské laso.

Ti z vás, kteří měli tu čest s panem Lerouxem (nebo alespoň s jeho knihou :D), vědí, o co kráčí. Pro ty fantom-fandy, kteří až doteď jen tupě zírají na obrazovku a přemýšlí, o čem to melu, jen krátké vysvětlení: Vážení a milí! Věta "Držte ruku ve výšce očí!" vám jistě něco říká, hm? Aha, madame Giry v muzikálu, některým už svítá, že? Málokdo ale pochopí, o čem madame Giry mluví... Pandžábské laso je zbraň, která umožňuje zručnému vrhači las (kovbojská praxe výhodou) uškrtit svého protivníka, aniž by zvedl své ctěné pozadí z gauče (ovšem zmíněný protivník nesmí stát na opačné straně zeměkoule, v nejlepším případě by se měl nacházet v tomtéž obývacím pokoji jako vražedníkův gauč). Jde o Erikovu oblíbenou zbraň, takže bych ho, být vámi, moc nevytáčela (a pro jistotu držte ruku ve výšce očí).
Jak to funguje? Takové pandžábské laso je docela chytrá věcička. Hodíme jím po libovolném krku a jen trochu trhneme. Při troše štěstí bude chtít zmíněný krk pokračovat ve svém prachbídném životě a svou snahou se z lasa dostat nám jen pomůže. Tradááá - a je to! Použité laso můžeme z nebožtíka sejmout, může se hodit a navíc by to mohl být nepříjemný důkaz proti nám.
Proč máme držet ruku ve výši očí? Dobrá otázka! Pandžábské laso je sice super vychytávka, ale má své mouchy. Pokud drží vražděný, potvora, ruku ve výši očí, je velká možnost, že budeme házet jako vzteklí, ale vražděný se vždycky vyvlékne... Pozor na to!
Ale teď už k tomu, na co možná někteří z vás (vím o vás, vrazi nenasytní!) čekají: Jak na to? Dnes jsem se pandžábské laso naučila a když se to zvládnu naučit já, která si zavazuju tkaničky lehčím způsobem, zvládne to každý, těžší je se z něj vymotat (já si málem oběsila ruku :-/ :D). K trénování doporučuju něco tlustšího, ozdobná stužka sice vypadá na nepřítelově krku fantasticky, ale fakt blbě se to váže, to vám povím.
K navázání by vám měl pomoct tenhle obrázek, za který tímto děkuji anglické tetičce Wiki :)

Tak hodně zdaru, vrahouni, když to nepůjde, ozvěte se! :)
(Další info najdete tady a tu)

Vaše

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klára Klára | E-mail | Web | 25. srpna 2011 v 21:57 | Reagovat

zrovna jsem taky chtěla psát článek o lasu! :D Moc pěkně napsané, bude z tebe výborná Rita Holoubková :-D Naprosto jsi mě dostala větou: Vím o vás, vrazi nenasytní!
Tobě nic neunikne, co :-D ? Opravdu pěkný článek, ani bych nevěřila, že o lasu jde něco takového napsat :-)

2 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 25. srpna 2011 v 22:03 | Reagovat

Cha-chááá! Jsem prvníí! :D
Děkuji moc, doufám, že ty nebudeš Harrym Potterem, to bychom asi nebyly kamarádky :D

3 Klára Klára | E-mail | Web | 26. srpna 2011 v 19:00 | Reagovat

Taky doufám- to by znamenalo, že někde v mé hlavě nastal zkrat a šla jsem na operaci :D Teďka is na ten článek netroufám, musím vymyslet něco jiného :D
Ale i kdybych se někdy náhodou Harrym stala (nedej Bože!), tak napíšeme novou verzi, kde vyšprtneme Hermionu a nahradíme ji Ritou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama