Tři mušketýři - malý muzikál, velké zklamání

27. října 2011 v 21:58 | BJ |  Muzikály (ON a nejen on)
Přátelé, kamarádi, drazí fantomáci (či "phanatici", jak je ctěná libost), řeknu vám jedno: hudební mág Andrew Lloyd Webber fanoušky svých muzikálů (zvlášť toho jednoho) rozmazluje a aniž by to tušili, činí jim život hůř snesitelným. Ale opravdu! Ráno se probouzím, poslouchám nádhernou Love never dies, přes den si zpívám The point of no return nebo 'Til I hear you sing, večer před spaním se nechávám unášet čistými a krásnými tóny Music of the night, a tak si žiju ve světě dokonalé hudby, hýčkána jako ve vatě, netušíc o tom, že existuje i hudba slabší, příběhy hůř zpracované, muzikály, co neunáší posluchače až k samotnému Andělu hudby (doslova ani obrazně). A tak jsem si dneska ve volné chvíli pustila český muzikál Tři mušketýři a doteď zírám na Krabičku (svůj počítač) trochu nevěřícně - vážně si tohle říká stejně jako FO - totiž muzikál? Nespletla se Krabička náhodou?

Zatímco nám dobře známý Fantom Opery je plný samých hudebních perel, které v nás umocňují dojem z tragicky nádherného příběhu nejtajuplnější z postav, ve Třech mušketýrech (nebo Kleopatře, další z davidovek) aby člověk výjimečnou a dobrou písničku hledal s lucernou. Některé často se opakující a ne příliš nápadité melodie se snad snaží uvrhnout muzikály do zajetí diskoték osmdesátých let nebo je přiblížit starším milovníkům Evy a Vaška, nebo se tak aspoň může zdát člověku zhýčkanému zahraničními muzikály. Ve Třech mušketýrech byla použita i jedna písnička, kterou mám v originále opravdu ráda, a to "All for love" Bryana Adamse, působila tu jako diamant mezi obyčejnými kamínky, bohužel ale diamant málo nebo špatně opracovaný, který proto nemohl plně zazářit.
Na videu, které mám - a které se dá bez problémů stáhnout na uloz.to - mě vytáčela ještě jedna věc - to, že se bez varování měnili zpěváci i v hlavních rolích, protože šlo o několik sestříhaných záznamů, člověka to trošku mate... (Ale za tohle nemůžou tvůrci muzikálu.)
Abych Mušketýrům nekřivdila - našla se jedna písnička, která si i zaslouží být v tomhle článku, to ale hlavně proto, že ji znám už ze základky, kde jsme ji s kamarádkami často zpívaly - a to závěrečná Mušketýr ví, jak žít.
Nechci kolem sebe jen plivat jed, není pravda, že u nás nemáme dobré muzikály - například takový Dracula, to je jiné kafe... Omlouvám se těm z vás, kdo jste příznivci Michala Davida, já k nim ale nepatřím. Jestli se jeho muzikály budou i nadále jako muzikály označovat, pak by si některé OPRAVDOVÉ muzikály zasloužily nový název...

Zmiňovaná Mušketýr ví jak žít - jedna z mála, která mě oslovila

Má oblíbená - All for love - v originále
(české zpracování se mi bohužel nepovedlo najít :-/)

Snad jsem neurazila ty, kdo mají muzikály Michala Davida rádi, tak jako tak si ráda přečtu i vaše názory na Tři mušketýry atd. :)

Zůstávám, fantomáci, vaším oddaným služebníkem :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lotte Lotte | Web | 27. října 2011 v 22:57 | Reagovat

Nejsem fanouškem českých muzikálů, je to u nás bídné. Webber je prostě jen jeden. :)
Navíc už jsem tak - je to silné slovo, ale lepší mě nenapadá - závislá na jeho hudbě, že už se musím vyloženě přemlouvat, abych si taky někdy pustila něco jiného. Tak asi tak...:D
Jinak, velmi milé rozloučení. :D

2 Christine Christine | E-mail | Web | 28. října 2011 v 13:06 | Reagovat

Já celkově nemám moc ráda české filmy...

3 BarbaraJane BarbaraJane | 28. října 2011 v 13:25 | Reagovat

Tak si to vemte - kdybychom neznali FO atd., jak by se nám žilo krásně! Možná bych tu teď seděla a sepisovala ódu na Michala Davida :D  
České filmy nejsou špatné, máme např. moc hezké pohádky, ale s muzikály jsme na štíru  (Nebo budeme, dokud se neobjeví nový Svoboda a Davida nezavřou na nějakou nenavštěvovanou diskotéku, kam patří :D)

4 Lotte Lotte | Web | 28. října 2011 v 13:26 | Reagovat

Jejda, to by byl smutný život, kdybych tu komentovala článek, co opěvuje Davida. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama