Jak BJ naslouchala hudbě noci

28. prosince 2011 v 18:10 | BJ |  Muzikály (ON a nejen on)
Velevážení přátelé a návštěvníci, drazí fantomáci, dokonce by se tentokrát hodilo i mnou téměř nepoužívané oslovení "dear phans"!
Vaše BarbaraJane se vám hlásí v malé přestávce mezi čtvrtou a pátou podkapitolou první kapitoly své seminární práce (která nese vznešený název Paříž, město Opery) a to z toho důvodu, že se vám potřebuje svěřit se svými dojmy z minulého večera, během kterého můj pokoj v zapadlé vesničce, jejíž jméno byste si stejně nepamatovali, zaplnila skvělá hudba vyprávějící nesmrtelný příběh, který se odehrává v prostorách velkolepé i tajuplné Opery Garnier. Právě v tuhle skvělou budovu se na obrazovce mého netbooku proměnila i sama o sobě úžasná stavba, která se pyšní hrdým jménem Royal Albert Hall. Jak jste jistě už pochopili, minulý večer jsem strávila hltáním zánamu ze slavnostního představení k pětadvacetinám snad nejslavnějšího muzikálu všech dob - muzikálu The Phantom of the Opera hudebního kouzelníka dneška Andrewa Lloyda Webbera a skvělého textaře Charlese Harta (tak mě napadá - proč se vždycky uvádí jen hudba? I text je důleitou složkou muzikálu a textař je opravdový umělec!). V tomhle článku bych se s vámi ráda podělila o své dojmy (nečekejte ale, že se dozvíte moc toho, co by mohlo rozšířit vaše vzdělání v oboru fantomologie. Já jsem fantomák s širším všeobecným rozhledem, fantomoložka, co pro své nadšení zabruslila do mnoha zákoutí fantomologie. Pokud se chcete opravdu přiučit něco o muzikálu, ptejte se experta na něj zaměřeného, kterým je bezpochyby Lotte.)

V úvodu bych ráda řekla, jak nesmírně nadšená jsem z toho, že tenhle záznam vůbec vznikl. Český fantomák byl totiž donedávna odkázán jen a pouze na film z roku 2004 a pár ilegálně získaných (a podle toho taky vypadajících) videí na youtube. Stejně tak fantoma mého srdce, Peršana (není to náhodička? :D) s uhrančivým pohledem, který sluje Ramin Karimloo, jsem znala jen jako hlas, co se line z mého mobilu - a tak jsem ho toužila vidět na vlastní oči v jedné z nejskvělejších rolí, které muzikálové nebe nabízí! A tenhle sen se mi splnil a já se proto můžu nazývat šťastnou fantomačkou :)
Jelikož šlo o slavnostní představení - přece jenom čtvrtstoletí neslaví muzikály každý den -, bylo se vážně na co dívat. Nechyběla obrovská mračna mlhy povalující se nad jezerem černým jako tuš ani efektní plameny, které vyšlehly při pouhém fantomově elegantním máchnutí ruky, velkolepé kostýmy patřící k základním poznávacím znamením FO. Kulisy nahrazovaly nebo doplňovaly velké obrazovky (dá se to tak říct? Nic lepšího mě nenapadá :-/), těžko ale říct, jestli byly pro představení opravdovým přínosem. Místy skvěle dokreslovaly atmosféru na jevišti, ale přece jenom - jsou to jen elektronické placky s obrázky. Trošku mě mrzelo, že jsem neviděla to, co bych tak ráda - pád lustru. Ten místo toho prskal, praskal a plival kolem sebe jiskry, nutno říct, že ani to nebylo k zahození. Co ale bylo na představení přímo dokonalé, byly pěvecké, herecké a tanečnické výkony.
I když to nemám ve zvyku, začnu Raoulem, protože ten mě překvapil asi nejvíc. Hadley Fraser se ukázal nejen jako skvělý zpěvák, ale jako vynikající herec, který dokázal postavu vikomta de Chagny uchopit po svém a dát mu kus ze sebe. Nejsem raoulistka, je to právě úchvatná a podmanivá postava fantoma, jejíž příběh mě tak zaujal, ale Raoul z Royal Albert Hall byl tak osobitý, že si nejsem jistá, jestli bych tolik soucítila s fantomem, kdyby se Hadley ujal role Raoula ve filmové verzi muzikálu. Jeho Raoul byl dospělý muž, který ví, co chce, který nevěří na hlouposti, ale to neznamená, že Christine doopravdy nemiluje, právě naopak. Zatímco filmový Raoul působí trochu jako rozmazlený hraběcí synáček (snad tenhle dojem podporuje i úvodní scéna, kdy si Raoul Christine ani nevšimne), Hadley de Chagny (geniální kombinace, že? :D) je tím, komu jeho upřímnou lásku věříte, navíc z něj člověk cítí jistotu a bezpečí - prostě máte pocit, že jemu můžete důvěřovat a opřít se o něj, že tu bude, když ho potřebujete. Tedy, ne vy, ne já. Christine :D. Když se filmový Raoul ptal Christine, proč má být jejich zasnoubení tajné, měla jsem sto chutí na něj zaječet: "Když řekla tajné, bude tajné, má k tomu své důvody a ty do toho nemáš co rejpat!" (tedy nic proti Raoulovi v podání Patricka Wilsona, prostě mi jen tak nějak nesedl :D) Když se ale na to samé ptal své vyvolené muzikálový Raoul, přistihla jsem se, jak Christine domlouvám: "Tak mu to řekni, neboj se, Raoulovi můžeš přece věřit, on ti pomůže!" A můžu vám říct, že jsem se večer přistihla, jak proklínám svůj milovaný muzikál Love Never Dies za to, že udělal z Raoula ochlastu. Takže, pane Fraser - drahý Hadley - vikomte Raoule de Chagny! Děkuju, že jsi mě naučil mít tuhle skvělou postavu (a že i původní knižní Raoul je postava nesmírně čistá a milá) konečně ráda :)
Mimochodem, našla jsem i pár fotek v civilu - je to docela fešák, none? :) Nevím proč, ale nesmírně mě uchvacují ty oči. Asi jsem se zamilovala :D

A tady už v oděvu Raoulově :) (mimochodem, až s křížkem po funuse jsem ho zpětně objevila i na oslavách pětadvacátin Bídníků, ale jen v menší roli. Raoul mu sekne víc :D)

No a když jsem vzdala všechnu čest Raoulovi, který mě tak příjemně překvapil, mohla bych se taky chvíli věnovat fantomovi, u které ho jsem předpokládala, že bude nepřekonatelně skvělý - a taky mě nezklamal. Nebyl to nikdo jiný než můj oblíbenec Ramin Karimloo. Ramin má jednoduše skvělý hlas, kterému se Gerard Butler nemůže ani náhodou rovnat (odpusťte, Butlerovci), i když nutno říct, že i on se před sedmi lety s fantomem popral pěkně. Tak jako tak, nutno říct, že Ramin se s ním nemusel prát, Ramin se jím prostě stal. Ne, on nebyl jedním z řady muzikálových fantomů, on byl ERIK. Opravdový fantom, stejně skutečný jako nereálný, stejně duch jako muž, stejně génius jako šílenec. Své role se zhostil naprosto bezchybně, nedal vikomtovi de Chagny nic zadarmo, místy z něj šla opravdu hrůza. Celou dobu byl zahalen v tajuplném plášti tvořeném z nepopiratelné autority, geniality, nepřemožitelné a často hrozivé síly, přitom ale zachoval fantomovu jemnou stránku, věnoval Christine své srdce úplně a slepě jako dítě, kterým Erik svým způsobem byl. Tohle nebyl fantom, který staví svůj úspěch u diváků na tom, že je vlastně docela pohledný! Ramin v sobě nechal diváky tušit zranitelnou duši stejně jako povahu chladnokrevného vraha. Když v závěru zpívá: "Christine, I love you!", je to "sbohem" člověka, který se pro její dobro vzdává své životní lásky a u kterého nepochybujeme o tom, že žalem zemře, tak jako knižní Erik. Jeho výkon můžu shrnout takhle: Chcete poznat Erika? Pusťte si Fantoma z Royal Albert Hall.
Raminových fotek mám plný počítač a myslím, že i tady se jich nemálo objevilo, takže vám ukážu jednu, která sice není jen o něm, ale moc se mi líbí.

I Christine byla jednoduše skvělá. Tak jako Ramina i Sierru Boggess jsem znala jen z Love Never Dies a pár špatných videí z FO, teď se ale přede mnou zhmotnila, aby ukázala všem, kdo Christine hrály, jak se jí skutečně stát. Zatímco její filmová kolegyně se může pyšnit skvělým hlasem, Sierra má nejen to, ale i herecké nadání. Dětsky snivá Christine, vyděšená Christine, zamilovaná Christine, nečekaně statečná a dospělá Christine - to všechno byla a pro to všechno se člověk opravdu nedivil jejím dvěma nápadníkům, že o ni tak bojují. Zatímco Hadley byl jedním z prvních Raoulů, ve kterém jsem neviděla jen frajírka, co bezohledně odláká Christine mnohem charismatičtějšímu fantomovi, Sierra byla jednou z mála Christin, které jsem nevyčítala, že se pro Raoula rozhodla - snad i proto, jak skvěle zahrál Ramin i svou šílenou stránku. O tom, že není jen loutkou, co hraje svou roli tak, jak to stojí na papíře, mě přesvědčila i při svém posledním (tedy... posledním pro ty, kdo nespojují FO a LND) rozloučení s Erikem, kdy se na něj zadívala pohledem, který říkal: "Anděli, takhle to nemuselo dopadnout, to přece nikdo nechtěl!"

A s tímhle chvalozpěvem bych mohla pokračovat dál a dál, musím ale pokračovat v práci na své seminárce :D Kdybych měla své dojmy shrnout, musela bych ještě jednou zopakovat, jak moc ráda jsem, že se ke mně tenhle záznam dostal :)

Masquerade - skvělá scéna! Pro Christininy šaty bych vraždila :D (škoda jen, že tu není i fantom-Rudá smrt :-/)

All I ask of you - jedna z nejskvělejších muzikálových romantických písniček, tentokrát i se skvělým Raoulem, o kterém jsem vám vyprávěla :) ("Řekni, že mě miluješ!" - "Ty víš, že ano!" áááách! :D)


Wandering child - v téhle scéně se zdá fantomova moc nad Chrisnine - ne, nad všemi! - přímo hmatatelná. A ty plameny! Wow! Člověk doopravdy věří, že stačí takhle mávnout rukou a - namáte někdo hasičák? :D)
A na závěr ještě má oblíbená - The Point of no return - aneb jak skvěle hrát, i když jste celí zahalení v obrovském plášti :)

Jinak vážení a milí, nějaký dobrodinec dal tenhle záznam na uloz.to - tímto mu za všechny české muzikálofily a fantomáky převelice děkuji za to, že dopomáhá šíření opravdového umění, i když tak trochu nelegélně :D

Mimochodem - myslíte, že by se mělo muzikálovým hercům/zpěvákům říkat herci nebo zpěváci?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lotte Lotte | Web | 28. prosince 2011 v 19:28 | Reagovat

Já Tě žeru! Expertka, fantomoložka...hmmm, slyšela jsem někdy lepší kompliment? :D
Naše nadšení je shodné, opravdu Hadley mě naučil mít snad i ráda Raoula, Sierra dokázala, že může být skvělá Christine (bylo dost zlých reakcí, že tu roli nezvládne protože prý pokulhává v projevu, cha!) a Ramin opravdu na jevišti byl Erikem! Když se tak zhroutil na těch schodech po odchodu Christine, tak jsem jen přemýšlela, jestli bych ho nemohla jít obejmout! :D
Dostala jsi mě s tím, že by jsi vraždila pro Christininy šaty z Masquerade! Šaty z Masquerade jsou můj nejoblíbenější kostým z POTO! :D

2 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 28. prosince 2011 v 19:37 | Reagovat

Takže střídavá péče o Ramina i o šaty? :D Snad máme podobnou velikost...
Mně přijde skvělé to muzikálové "zmizení po fantomovsku" - rozflákat pár zrcadel umí každý, dokonce i já, i když jsem zatím jen vysklila jedny dveře, ale takhle zmizet...!

3 Lotte Lotte | Web | 28. prosince 2011 v 19:41 | Reagovat

Velikost šatů mám 36ku! :D :D
Já pořád nechápu, jak se to dělá. Plášť a bum Fantom pryč! :D Pak tam zbyde jen maska...no, je to tajemnější odchod, o tom žádná! ;)

4 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 28. prosince 2011 v 19:51 | Reagovat

No vida, tak to s vlezem obě :D
No právě! Schválně jsem si to pouštěla několikrát a čučela, kdy se ten pláť pohne. Jenže najednou záběr na pitomou Meg a když se pak kouknu zpátky, plášť vypadá pořád stejně, ale fantom už tam není. A ta maska - vždyť ani předtím masku neměl! Je to záhada...! :D

5 Lotte Lotte | Web | 28. prosince 2011 v 19:54 | Reagovat

Tak další střídavá péče! :D
V té kino verzi, ten záběr na Meg nestihli  dát tak rychle, takže tam jde vidět, jak se plášť pohne. :D Viděla jsem to na YT :D

6 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 28. prosince 2011 v 20:32 | Reagovat

Pohne, nepohne, to máš šumafuk, stejnak to byl určitě jenom průvan! :D

7 Lotte Lotte | Web | 28. prosince 2011 v 20:38 | Reagovat

Já jasně viděla tu mizející siluetu, ale dobře byl to průvan :D

8 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 28. prosince 2011 v 20:59 | Reagovat

Kdoví co jsi viděla, víš, kolik tam běhá lidí? Třeba si někdo vzpomněl, že tam zapomněl... ehm... třeba kapesník (jo, to je geniální! :D)
Sakryš tak mi to neber! :D

9 Lotte Lotte | Web | 28. prosince 2011 v 21:01 | Reagovat

Však jasně průvan. Erik se prostě zmizel, aniž by pohnul pláštěm, však jasně! :D

10 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 28. prosince 2011 v 21:09 | Reagovat

Žejo? Je to záhada, já to říkám celou dobu! :D

11 Lotte Lotte | Web | 28. prosince 2011 v 21:13 | Reagovat

Ty si vždycky prosadíš svou, viď? :D

12 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 28. prosince 2011 v 21:22 | Reagovat

Většinou... :D
Zatím se mi ale nepovedlo prosadit školní uniformy, FO nebo Pomádu jako téma maturiťáku a varhany do pokojíčku :D

13 Lotte Lotte | Web | 28. prosince 2011 v 21:26 | Reagovat

Zvlášť ty varhany nechápu. :D

14 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 28. prosince 2011 v 21:31 | Reagovat

Žejo? Co na tom, že ložnice je vedle a že na ně neumím hrát? :D

15 Lotte Lotte | Web | 28. prosince 2011 v 21:33 | Reagovat

Hloupé detaily! :D

16 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 28. prosince 2011 v 21:58 | Reagovat

Přesně tak! Aspoň někdo mi rozumí! Víš ty co? Abychom měly kde uskladnit ty šaty a Ramina, budeme mít ve střídavé péči i nějaký byt a tam budou varhany. Když to bude v paneláku, bude to fajn, sousedi to ocení :D

17 Lotte Lotte | Web | 28. prosince 2011 v 22:06 | Reagovat

Dokonalý nápad! :D
Sousedi nás budou milovat! Budeme se učit hrát Dona Juana triumfující, to bude nejlepší ranní budíček! :D

18 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 28. prosince 2011 v 22:09 | Reagovat

A věčně bude někdo stát u dveří a děkovat a nosit nám květiny, áááách! Budeme slavné! :D

19 Lotte Lotte | Web | 28. prosince 2011 v 22:10 | Reagovat

A místo tleskání budou bušit do zdi, či stropu! :D

20 Lotte Lotte | Web | 28. prosince 2011 v 22:49 | Reagovat

Tak jsem nějak na uložto procpala ty mp3ky. Snad ti to půjde v pohodě stáhnout, v pohodě přehrát a tak dále :D
http://www.uloz.to/12069936/phantom-of-the-opera-25th-anniversary-soundtrack-zip

21 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 29. prosince 2011 v 8:48 | Reagovat

Myslím, že u babičky v paneláku mě mají rádi už teď. Vždycky, když si zpívám, "tleskají" koštětem o strop :D
Jé, díky moc :) Mně včera pořád vypadával internet, tak se to nenahrálo, zkusím to dneska znova :)

22 Lotte Lotte | Web | 29. prosince 2011 v 11:19 | Reagovat

Mě mají doma taky strašně rádi, můj zpěv je prý kvílení. Neznalci umění...:D
Tak snad se zdaří dnes...;)

23 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 29. prosince 2011 v 15:36 | Reagovat

Zkus zpívat s doprovodem vysavače, to vtšinou ostatní až tolik nebrblají :)
Pořád mi to nahrávání blbne, nevím, co s tím je. Po určité době to hodí chybu, tak to zkusím rozdělit do třech částí...

24 Lotte Lotte | Web | 29. prosince 2011 v 16:39 | Reagovat

To je fakt. Vysavač je dobrý zastírač hlasu. :D
Jejda...to bude ještě operace, tohle. :D

25 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 29. prosince 2011 v 17:22 | Reagovat

A nakonec se povedlo - aspoň část. Jabadabadůůůů!
První část tu:
http://www.uloz.to/12086184/les-miserables-25-zip

26 Bonnie Melone Bonnie Melone | Web | 29. prosince 2011 v 18:58 | Reagovat

Tak to jo :D máš strašidelný design

27 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 29. prosince 2011 v 19:26 | Reagovat

[26]: Vážně? Strašidelný? To jsem ráda, aspoň trošku kontrastuje s takovými těmi třpytivými a růžovými :D

28 Lotte Lotte | Web | 29. prosince 2011 v 21:55 | Reagovat

Já se tady teda nebojím. :D Je to majestátní, když píšu další spamovací komentář a v pozadí mám operu Garnier. :D

29 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 29. prosince 2011 v 22:09 | Reagovat

žejo? Vypadá to grandiózně. Ne, spíš garnieriózně!
Prostě bašta pro oči :D

30 Lotte Lotte | Web | 29. prosince 2011 v 22:09 | Reagovat

Tak teď jsi přímo vymyslela nové slovo! :D
Každopádně velký souhlas :D

31 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 30. prosince 2011 v 8:27 | Reagovat

Možná bych měla vydat Slovník spisovné mluvy fantomácké, už se to začíná pomalu kupit. Máme tu "garnieriózní", "fantomák/fantomačka", "fantomologie",... :D (Měla bych si ta slova nechat patentovat)

32 Lotte Lotte | Web | 30. prosince 2011 v 9:30 | Reagovat

To bys měla. Každý obor má přece jen svoji odbornou hantýrku :D

33 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 30. prosince 2011 v 10:18 | Reagovat

Přesně tak - a je třeba, aby si všichni, kdo se o toto téma zajímají, dokonale rozuměli, abychom se mohli věnovat výzkumu a posuout tak naši vědu dál :D

34 Lotte Lotte | Web | 30. prosince 2011 v 11:14 | Reagovat

A při výzkumu se třeba i úzký kontakt s herci. Ano, už zase narážím na Ramina. :D

35 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 30. prosince 2011 v 11:40 | Reagovat

:D :D :D
Tak si říkám, že jestli co nejdřív nepřijede, přeraminujeme si blogy :D
Tak jako tak plánuju založit Fantomologickou univerzitu, tak by tam mohl třeba vyučovat zpěvu :D Hm,nejdřív mu pošlu česko-anglický slovník, ať šprtá, protože s mojí anglinou to není moc slavné :D

36 Lotte Lotte | Web | 30. prosince 2011 v 11:59 | Reagovat

"Přeraminovat", "Fantomologická univerzita"....ty ty výrazy jen chrlíš. :D
Jo jen ať se pěkně učí dalšímu jazyku. :D
Počítáš na té univerzitě i s profesorkou Lotte, že ano? O:) :D

37 Ellanor Ellanor | Web | 30. prosince 2011 v 12:06 | Reagovat

Tak to jsem rada, ze se mnou nekdo muze sdilet to nadseni.. Videla jsem to uz x-krat, vcera jsem asi po ctrnacti dnech konecne dokoncila titulky do podoby, se kterou jsem spokojena. Byl to fakt kvest, ale hrozne me to bavilo :)..

Taky jsem videla ten film v poradnem rozliseni a docela me zklamal, kdyz si zpetne prebiram. Ze hranici s kycem ("levne efekty" prechody zaberu, ruze a predavkovana romantika) jsme uz resili.. Ale ta holka, ta je tak nemastna neslana, ma smulu, ze jsem prvni videla Sierru :o)..

Je zajimave, ze se mi zdal Raul lepsi ve filmu, tento je totiz dost suchar :).. Ovsem Tvuj nazor beru, dobre jsi to vysvetlila :).. (Ten ve filmu se tolik neksichtil a to neni moc dobre, byl hodne uhlazeny :o)).. Raul v podani Hadleyho je proste suchar dobre zahrany, obcas ten nechapavy pohled, jak to proziva.. proste se tomu da mnohem lip verit :)..

Hlavni hrdina byl proste perfektni, malokdy se mi stava, ze u filmu (a uz vubec ne muzikalu) brecim i podruhe, potreti a tak dal :)..

38 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 30. prosince 2011 v 12:23 | Reagovat

[36]: No vida, hezky se nám ta školička plní! Kromě mé maličkosti nám tam bude vyučovat jedna slečna, se kterou jsme tuhle myšlenku vymyslely, má maličkost, Ramin, v neposlední řadě možná můj pan třídní (jak jsem zjistila při psaní seminárky, pravověrný fantomák se potřebuje orientovat i v dějinách a neznám nikoho, kdo by mohl tomuhle naše studenty naučil líp než pan třídní :)) - no a taky Lotte! Výýýýborně! :D

[37]: Myslím, že je docela škoda, že jsi viděla film až jako druhý. Já jím začínala a tenkrát mě tak dostal, že jsem na něj koukala tři večery za sebou a pokaždé jsem brečela jak amina :D No a záznam z Fantomových pětadvacátin člověka posune dál a umožní mu celý příběh prožívat znova a intenzivněji :)
"Ta holka" - to je pěkné :D Je pravda, že za celý film změnila výraz obličeje nanejvýš dvakrát (ale hlas má pěkný, to se musí nechat :))
Myslím, že označení "suchar", když se to vezme kolem a kolem, docela sedí, i když to zní hrozně. Já bych spíš řekla "dospělák" - nebo někdo, kdo se dospěle chová, ale ve skutečnosti dokáže být tak nesucharský, že si mě získal, i když to zní trošku podivně, právě pro to sucharství mi přišel věrohodnější :) (Tak jako tak to neokecám, se sucharem máš pravdu :D Myslím, že nejsi jediná, kdo by se mnou nesouhlasil, když říkám, že se mi Hadley zdál lepší než Patrick Wilson :))

39 Lotte Lotte | Web | 30. prosince 2011 v 13:09 | Reagovat

No vida, tam bude plno! :D

40 Ellanor Ellanor | Web | 30. prosince 2011 v 13:12 | Reagovat

Je pravda, ze poradi, ve kterem jsem ty verze FO videla, uz nezmenim. Ovsem i presto mam pocit, ze se na ten film z roku 2004 dokazu podivat objektivne.

Christine strida vyraz "relativne vydeseny" s vyrazem "temer nevydeseny". Nejhur to bije do oci, kdyz utika na strechu a boji se, ze ji Fantom zabije. Zpiva krasne, to ano. Fantom hraje podle me velmi dobre, nejvic me dostava fakt, ze je to v prve rade herec, az pak zpevak :).. Ale asi na dvou mistech uz se mi zdalo, ze nezpiva, ale spise rapuje, coz me hodne rve usi :)..
O romantice uz tu zminovat nebudu. Filmovy architekt se tu vyradil a nejsou vsechny sceny zle (kritizuju tedy hlavne jeskyni, zezadu nasvicene steny skaly, tam ty reflektory clovek proste tusi, nektere nezakryte nasvecuji jeskyni z dalky), napriklad hrbitov nebo hlediste/jeviste opery.

Velmi me potesil vykon Carlotty (stejne jako v muzikalu, o kterem je tento clanek). Taky je super to nakouknuti do zakulisi, clovek vidi veci, ktere asi ani nechtel vedet (tezko rict, jestli to na konci 19. takhle v Opere fungovalo, rekneme, ze ano) :))

A jeste jednu vec k filmu si neodpustim, je to naprosty detail, profesionalni deformace z nasi strany (me a meho manzela, oba jsme ze stavarskeho oboru, plus ja jsem detailista) - a to jsou zrcadla. Velice jsem chvalila a vyzdvihovala zrcadlo, kterym Christine odchazi s fantomem ze sve satny. Je totiz opryskane, presne jake byvaly tehdy, pred vice nez sto lety (mozno videt napriklad i ve filmu Becoming Jane). No a na konci filmu to naprosto pokonili. Fantom rozbiji zrcadla, kterou jsem nejenze naprosto hladka a bez kazu, ale navic vyztuzene bezpecnostni folii. To se pozna podle toho, ze to sklo dela "pavucinu" a strepy nespadnou na zem. Takovi divaci, jako my, pak maji zkazeny dojem a maji pocit, ze si ten filmar na tom zas tolik nedal zalezet, nebo ze si dokonce dela z divaka srandu :o))))

Btw pri druhe shlednuti filmu kopne divaka, jako jsem ja, do oci i ten stin kamery, ktery prejede pres oba hlavni herce pri pisni Music of the Night.

A prestoze jsem milovnice kostymu, nebudu uz tady rozebirat tuto problematiku :o).. uz jsem se rozepsala dost a dost :)...

41 Ellanor Ellanor | Web | 30. prosince 2011 v 13:15 | Reagovat

Btw kdyby mel nekdo zajem o titulky z nasi dilny, napiste to sem, nejsem jeste rozhodnuta, zda ja nabidnu verejne ke stazeni :)..

42 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 30. prosince 2011 v 14:12 | Reagovat

No vida, já vždycky tak hltám příběh, že jsem si třeba stínu kamery v Music of the Night nevšimla, musím se na to podívat znova :D Ono i bez těch staronových zrdcadel je tam chybek víc, na některé - jako je třeba fantomova maska v Donu Juanovi - vyloženě nutí k smíchu. Myslím, že byla chyba obsazovat do hlavní role herce, který není i skvělý zpěvák (i když, jak jsi psala, docela klobouk dolů, když člověk uváží, že je Butler hlavně herec), takhle to vypadá, že fantom musí hrát na to, že není až tak šeredný, jinak by si fandy nezískal. Anděl hudby pro mě musí mít lepší hlas.
Obě Carlotty byly skvělé, když se to ale vezme kolem a kolem, měla bych spíš říct "všechny tří Carlotty", protože filmová Carlotta, kterou vidíme, jen hraje, zpívá ji jiná.

43 Ellanor Ellanor | Web | 30. prosince 2011 v 18:42 | Reagovat

Tak to jsem nevedela, ze Carlottu zpiva nekdo jiny, schvalne jsem prochazela titulky a nevsimla jsem si toho.

Nerada bych jeste rozebirala ten film, myslim, ze dnes jsem na neho snesla jiz kritiky dost :).. Ale co se tyce Fantoma jeste jedna vec mi trochu vadila. Pri blizsim zkoumani jsem usoudila, ze to Butler mohl zvladnout lepe pohybove. Je to nejvic videt pri pisni "Why so silent" kdy ma do rytmu sestupovat ze schodu, nemuzu se zbavit dojmu, ze to slo natrenovat lepe.. Ale jak rikam, jinak jsem na nem nasla sama pozitiva (o masce se nebavme, to je chyba tvurcu :)..

Jeste sem pridam komentar meho manzela na adresu Christine, kteremu jsem tento film jako zcela nezaujatemu pustila: "To je hrozne, ktery chlap ji zazpiva, tak za tim jde.".. :o)

44 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 30. prosince 2011 v 18:55 | Reagovat

Já se to s Carlottou dozvěděla náhodou, někde jsem to četla, sama už nevím kde. Nechme Butlera Butlerem, tohle je nekonečné téma :D
Poznámka manžela je docela trefná :D

45 Adele Adele | Web | 16. dubna 2012 v 7:56 | Reagovat

Jj, Hadley zaválel. No všichni zaváleli!:D A ta chemie mezi Raminem a Sierrou... Je to naprosto neuvěřitelné. A to jsou jen kamarádi

Ti lidi, co dají minutový ukázky na youtube by zasloužili zastřelit!
Když si vzpomenu, jak jsem nedočkavě čekala, až nějaká dobrá duše dá záznam z 25 na net...
A na YT to tak osekají - to jestrašný mučení, horší než zrcadlová místnost

A co má znamenat ten podě*...*ý komentář u Wandering child: oznámení třetí strany, ať se jde třetí strana bodnout

46 Adele Adele | Web | 16. dubna 2012 v 8:04 | Reagovat

a video s AIAOY, stopáž 0:03 - Hadleyho úsměv je naprosto rozkošný :D
( to si nemůžu odpustit a když ti tři spustí ve Wandering child... ten Raminův nadšený výraz )

47 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 16. dubna 2012 v 8:07 | Reagovat

[45]: Ono to s tím jejich kamarádstvím vážně vypadá všelijak - kdyby nebyl Ramin ženatý pán a Sierra zasnoubbená slečna, dovolila bych si o tom pochybovat :D

Moje řeč - každý den jsem závislákovala u youtube a čekala na nějakou tu dobrou duši, a když to tam "dobrá duše" vážně dala, do čtyřiadvaceti hodin to bylo pryč :-/

48 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 16. dubna 2012 v 8:08 | Reagovat

[46]: Koukala jsem na pár ukázek z jednoho filmu, ve kterém Hadley hrál, a donekonečna jsem se rozplývala nad scénou, kde se nááádherně usmál :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama