Nemoci napadající blogy se slabou imunitou

12. prosince 2011 v 19:38 | BJ |  Já a zase já
Mí nejdražší!
Je tu nové téma týdne a s ním nová záplava článků o ničem a/nebo plné hrubek. Když člověk narazí na jeden, není to až tak strašné, když na dva, je čtenář zatím jen mírně rozladěn, když ale číslo x označující počet článků, co stojí za houby, náleží intervalu <3; +nekonečno) - ano, matika už mi leze na mozek -, pak už si i já, člověk mírný a klidný, trhám vlasy z hlavy - a to mám svoje vlasy vážně ráda.
Články o ničem ale nejsou jediným závažným virem, který se šíří po blog.cz stále rychleji, s každým novým "blogískem" plným třpytek a hrubek se víc a víc obávám o zdraví svého milovaného blogu. Proto jsem se rozhodla proti těmto nemocem bojovat, vyhlásit jim válku! Tímto bych ráda oznámila, že můj blog tu je pro těmito nemocemi napadené blogery, pokud na svém blogu zaregistrujete první příznaky některé ze zmiňovaných nemocí, ihned mne kontaktujte (a modlete se, že vaše "blogískióza" nedosáhla takového stádia, kdy pomůže jedině smazání blogu). Abyste ale byli schopni diagnostikovat první příznaky oněch nemocí a včas podat svému blogu první pomoc, několik málo nejzákeřnějších chorob si tu vyjmenujeme.


1) Nerespektování pravopisu - ano, to je opravdu závažná a velmi rozšířená choroba. Trpí jí převážně blogy laděné do růžové barvičky, výjimku netvoří ani ty, u kterých nahrazují růžovou barvu závažná témata jako jsou nové vztahy Justina Biebera nebo fotky Ashley Tisdale, na kterých jí kalhoty neladí s tričkem. Pokud se stane, že se zbloudilá chybka uhnízdí v nicnečekajícím jinak perfektním článku, neznamená to, že je váš blog nakazen. Pokud ale v článku naleznete chyb poněkud více, je na místě bezpečnostní opratření: s křikem opusťte infikovaný blog! Problém ovšem nastává, pokud je onen blog váš. Potom radím články s virem vymazat a napsat Ježíškovi o Pravidla českého pravopisu - a spoustu knih! Ne, netvrdím, že musíte louskat Jiráska, stačí něco, co vás baví, ale SAKRA! LIDÉ, ČTĚTE! Čtením se vám dostane do krve protijed, lék na závažnou nemoc, která okupuje váš blog.
2) Už zmíněné články bez obsahu. Co je tím myšleno? To je různé - zkopírované definice, nicneříkající dva řádky, články informující o tom, že nevíte, co psát. Co dělat, pokud na takový článek narazíte? Nabízí se podobné řešení jako u minulého bodu - s křikem utečte, také doporučuji si onu adresu zapamatovat, aby se příště šok neopakoval (můžete vzít totiž jed na to, že onen článek není první ani poslední). Pokud ale máte silnější nervy a žaludek, nabízí se řešení druhé: Nic v sobě neduste! Napište (slušně!) autorovi, co si o jeho článku myslíte, možná mu to nepomůže, ale vy budete mít pocit, že jste udělali něco pro chatrné zdraví blog.cz. Navíc má setrvání u článku jednu výhodu: občas to bývají vážně perličky, takže se člověk nasměje jako už dlouho ne. A co když je zíměný blog váš? V tom případě bych doporučovala útěk samotnému blogu, ne vám. Pokud jste schopni váš blog mučit takovými hloupostmi, svědčí to o tom, že ho opravdu nemáte rádi. Myslím, že by bylo skvělé, kdyby byl zřízen domov pro blogy, se kterými se zacházelo takhle krutě - a nápravná zařizení pro jejich autory.
3) Hloupé komentáře. Ne, hloupý komentář není ten, ve kterém vám jeho pisatel slušně sděluje, co zlepšit! Typickým příkladem hloupého komentáře - vyloženě debilního, když už to tak musím říct - je reklama. Vážně si myslíte, že na váš blog půjdu ráda, když mi pod článkem necháte hlouposti jako "Hezú blogís, koukni na můj"? Ne, rozhodně ne. Pokud jste takovouhle perlou obdarovali inteligentního blogera, můžete si být jistí tím, že na váš blog ani nepáchne - a to do konce vašich dnů. Zato se u vás budou scházet pochybné existence rozdávající podobné komentáře jako vy. Další formou debilního komentáře je nadávka. Pitomosti typu "Hnusnej blog" slouží jen k tomu, aby si člověk zvýšil návštěvnost, ale ruku na srdce: který opravdový bloger chce na svém blogu návštěvníky, kteří přijdou jen aby vám vpálili, co jste za ... ? Co dělat, když vás někdo obdaruje takovým komentářem? V zájmu zdraví vašeho blogu je osvědčenou jistotou smazání kometáře. Pokud máte ale dost síly na to, abyste na onen komentář odpověděli (ale na úrovni, přátelé!), pak prosím, člověku to udělá radost, i když ví, že si to ten druhý nepřečte. A co dělat, když jste chronickým debilním komentátorem? Pak pro vás mám, přátelé skvělou radu: dojděte si za maminkou, zlatíčka, a poproste ji, aby vám usekla pařátky sekáčkem na maso, to vás naučí! A když už nic, asoň pochopíte, jak se cítil váš oběd.
4) PíSmO PsYcHiCkY NhEvYrOvNaNéHo BhLoOoOGhEra (a s tím související řeč) - JhE VěDeCkY dOkhAaAáNo, ZhE 9 z 10 InTeLiGheNtNiIíCh BhLoGeRu S kŘiKeM UtEČHe Z bLoGhíSkHu, NeŽ To DočTe. Ale vážně, tohle se nedá číst! Písmena poskakují jako praštěné kobylky a i kdyby byl článek o něčem (což většinou nebývá), nemá většina lidí čas ani sílu ho louskat. Co dělat, pokud na podobně psaný článek narazíte? S křikem utečte, ani se nesnažte nic louskat, stejnak jde o někoho, kdo prasí češtinu jen proto, aby vám oznámil, jak moc vás lofískuje, vy čupr lidičky, mucQ! A pokud jste někdo, kdo trpí tímto onemocněním? Doporučuji si sehnat nějaké dílo Vladislava Vančury, například Rozmarné léto, a předčítat si ho v každé volné chvíli, Pořád dokola. A až toho budete mít vážně dost, zamyslete se nad sebou a uvědomte si, že výtvory pana Vančury mají myšlenku a čtou se tisíkrát líp než vaše články.
6) Přetřpytkováno, pátelé! - jsou blogy, na kterých člověk nepřečte skoro nic, jelikož se bojí o své psychické zdraví. Proč? Ony blogy se totiž všude hýbají, třpytí, lesknou. Tohle není až tak superzávažné onemocnění, ale koukat se na to nedá. Řešení? Řekněte kamarádovi, aby vám třpytky zredukoval, váš úsudek totiž není objektivní. A pak? Pak vás možná navštívím a místo lesku třpytek uvidím i článek :)
7) Angličtina, kam se podíváš - nemluvím o blogu, který používá angličtinu z nějakého určitého (inteligentního!) důvodu. Uvědomte si ale, že jsme Češi - naší řečí je tudíž čeština a ta je krásná bez připatlané ájiny, ne s ní (stejně tak anglině to víc sluší samotné). Cpát všude hovadiny typu "cool, free, moje photečky" a podobně je vážně neúnosné. Ještě ke všemu existují tací, kdo anglicky neumí a neví to. Ti pak zásobují internet chybami nejen v češtině, ale i v angličtině. Co dělat, když na podobnou slátaninu narazíte? Zkuste se podívat, jestli se za maskou pitomce neskrývá opravdový bloger. Až udete mít potvrzeno, že ne, s křikem utečte. Pokud jste ti nemocní, pak... Pak nevím. Z vlastní zkušenosti vím, že si oni lidé myslí, jak moc je to "cool". Tady pomůže snad jen počkat na konec puberty.
8) Číslíčková horečka - to je opravdu zvláštní nemoc, jejíž původ zatím nebyl objasněn. Pacienti většinou vykazují známky nepochopitelné honby za vyšší návštěvností, aniž by sami tušili, k čemu jim je. Oni postižení navštěvují ostatní blogy a obtěžují reklamami, píšou články na témata týdne, které ani nejsou články, pak už jen sedí u svého blogu a horečnatě čučí na TOPlist. Co dělat, pokud na takového blogera narazíte? Nepište mu, že je mu návštěvnost k ničemu - tím se totiž jen zvedne další číslíčko, počet kometářů, a onen postižený zajásá, i když obsah komentáře nepochopil. Popřípadě ho nasměrujte do naší poradny, my už si s ním poradíme. A pokud jste vy ti nemocní? Pak se podíveje na váš TOPlist a otevřte si sešit na matematiku. Vidíte tu podobnost? V obou případech můžete vidět ukázku čísel, jejichž význam je často zcela nulový. Je fajn je pro orientaci znát, ale když se změní, nic vám to nedá.
Tolik stručný seznam nejvážnějších a nejčastějších chorob, které se šíří po blog.cz. Pokud jste u sebe zpozorovali určité příznaky některého ze zmíněných onemocnění, je nutná okamžitá karanténa, nezapomeňte se ohlásit na naší klinice.

S přáním pevného zdraví fyzického, psychického i elektronického

BloGr.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Chilli Paprička Chilli Paprička | Web | 12. prosince 2011 v 19:55 | Reagovat

Doufám jenom, že můj blog netrpí žádnou z výše uvedených nemocí :-D

2 anis-diy anis-diy | Web | 12. prosince 2011 v 20:00 | Reagovat

pravda, všechno. Tedá, někdy tyto věci porušuju, (např. teď :D) byť nerada ... ;(

3 střelená šárka střelená šárka | Web | 12. prosince 2011 v 20:01 | Reagovat

Já sama patřím mezi ty, kteří se těm "mucq" dívkám smějí.  Pokud si svoje kratičké, smyslu zbavené články nechají na svém blogu, ignoruju je. A když zajdou tak daleko, že mi tak píšou na blog, jednoduše mažu.
Je smazání blogu řešením? Já myslím, že ne. Oni si zase založí jiný blog, na jiném PC a jede to dokola.
Pryč od princezniček, pokud totiž objevím blogera, který píše sprostě, ihned hlásím!
Souhlasím s tebou, velmi se mi líbí použití "nemoci" ve článku. Doufám, že časem tyto blogy vymizí.
Pryč od princezniček, pokud totiž objevím blogera, který píše sprostě, ihned hlásím!
Souhlasím s tebou, velmi se mi líbí použití "nemoci" ve článku. Doufám, že časem tyto blogy vymizí.

4 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 12. prosince 2011 v 20:04 | Reagovat

No tak já sice mám také daleko k dokonalosti,ale věřím(doufám)že víc jak polovinou jmenovaných chorob můj blog netrpí ;-)Ať tak nebo onak-souhlasím s článkem.

5 střelená šárka střelená šárka | Web | 12. prosince 2011 v 20:13 | Reagovat

[3]: Ještě jsem zapoměla napsat, že k těm blogům snad nepatřím. A pokud dělám chyby, znamená to, že píšu narychlo, což je skoro vždycky :-D

6 Lotte Lotte | Web | 12. prosince 2011 v 21:01 | Reagovat

Opět vtipně a trefně popsáno! Perlou tohoto článku rozhodně je, srovnávání TOPlistu se sešitem matematiky. To je brilantní. :-D

7 anazuz04 anazuz04 | Web | 12. prosince 2011 v 21:21 | Reagovat

Ach, BJ, doufám že mě nebereš za idiota s angličtinou na blogu ! I když z puberty už jsem vyrostla... :-D
Jinak jsi mě opět pobavila. Já jsem už jeden článek pravopisu věnovala, škoda, že TT je až teď.

8 Lily Avril Lily Avril | Web | 12. prosince 2011 v 21:23 | Reagovat

Ahoj rozjíždím nový blog o Avril Lavigne. Pokud bys měla zájem tak se ke mě koukni a zanech komentík, díky moc :)

9 anazuz04 anazuz04 | Web | 12. prosince 2011 v 21:28 | Reagovat

Čekala jsem, kdy se i pod tímto článkem objeví komentář typu příspěvek č.8. :-D

10 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 12. prosince 2011 v 21:29 | Reagovat

[8]:Lily že ty jsi ten článek nad diskuzí vůbec nečetla?! :-P

11 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 12. prosince 2011 v 21:44 | Reagovat

[2]:nikdo není dokonalý, občas se "zadaří" každému :) Jak jsem říkala, to, že se občas oběví chybka, neznamená, že už jsi nakažená :D

[3]: Hm, máš recht, smazání vyléčí jen blog, ne blogera. Jina dík za komentář :)

[4]: K dokonalosti tu máme daleko všichni (myslím u nás na Zemi, to se neboj :)) Dík za komentář :)

[5]: Taky občas píšu horkým perem a pak se nestačím divit, co jsem tam nasázela :D

[6]: Díky, Lotte, od tebe má pochvala opravdu váhu :) A návštěvnost a matika... No není to pravda?

[7]: Oné, je rozdíl mezi pubertální rádoby angličtinou, co se skládá ze zkomolených slov používaných v Bravíčku, a angličtinou opravdovou, myslím, že ty rozhodně nejsi ten pubertální případ :D

[8]: Milá Lily, jsem velmi ráda, že ses se svým problémem obrátila právě na naši poradnu. Jak píšeš, tvůj blog je v začátcích, proto snad není ještě choroba v plném proudu.
Za náš tým odborníků
BloGr. BarbaraJane

[9]: Bez toho by to ani nebylo ono :D

[10]: Jistě že četla, je to vidět! Myslím, že chce jen poradit, jak se vyléčit z nemoci debilních komentátorů :D

12 Lotte Lotte | Web | 13. prosince 2011 v 6:23 | Reagovat

[11]: :) No jistěže, to je pravda. Matika + návštěvnost = nulová důležitost. Přesně tak. :-D

13 alom alom | 13. prosince 2011 v 10:35 | Reagovat

A já vůl jsem se bál, že k tomuhle TT opravdu dobrý článek nenajdu. Skvěle napsané, vtipné a odshora dolů pravdivé.

14 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 13. prosince 2011 v 17:29 | Reagovat

[13]: Děkuju, jsem ráda, že se tvoje obavy nevyplnily :) (I když je fakt, že se zase urodila fůra blbostí)

15 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 13. prosince 2011 v 18:28 | Reagovat

Brilantní článek, vtipně jsi popsala a přesně vystihla téměř všechny nešvary některých blogerů na blog.cz. Pevně doufám, že k takovýmto blogům nepatřím. Jinak, děkuji za komenář, ten vždycky potěší(pokud je k tématu) :D

16 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 13. prosince 2011 v 18:32 | Reagovat

[15]:Děkuju za komentář, jak jsi řekla - ten, který není reklama nebo něco podobného, vždycky potěší :D
Tvůj blog byl pečlivě vyšetřen týmem odborníků a s potěšením ti mohu oznámit, že nebyly zjištěny příznaky žádné ze zmiňovaných chorob.
Diagnóza: zdravá jako řípa :D
Za tým specialistů
BloGr. BarbaraJane

17 Catherine Smith Catherine Smith | Web | 13. prosince 2011 v 21:19 | Reagovat

já asi mám jednu chorobu a to je angličtina,angličtinu mám ráda a dívám se na anglické seriály v originále takže jak jsem nakažená to jejich výslovností tak to používám i já
bohužel :/ :(

18 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 13. prosince 2011 v 21:22 | Reagovat

[17]: Koukala jsem na tvůj blog a můžu s jistotou říct, že žádnou chorobou netrpíš. Láska k jazyku není nemoc, ale jeho zneužívání, což praktikují někteří blogeři, to ano. Ve svém článku jsem měla na mysli ty, kdo používají anglinu jen proto, že to považují za nesmírně "cool", což, myslím, není tvůj případ :)
Děkuju za návštěvu a za komentář

19 pavel pavel | Web | 14. prosince 2011 v 16:22 | Reagovat

Tak jaký z těch 8 bodů splňuješ ty? :-D
Dělám si legraci, tak se nezlob. Upřímně řečeno, já jsem k těm chybujícím tolerantní. :-)

20 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 14. prosince 2011 v 16:29 | Reagovat

[19]: Trefná otázka! :D No, ani já nejsem dokonalá - a dokážu skousnout občas nějakou tu chybku, ale přece jenom... Když je jedna vedle druhé, už se to nedá. Člověk přijde s nervama nadranc ze školy a ještě číst tohle! :D

21 Vendy Vendy | Web | 17. prosince 2011 v 20:38 | Reagovat

[8]: A je to tady.
Ale tahle lepá děva a ctitelka Avril se zjevila snad na všech blozích. A tak můžu jen obdivovat její neuvěřitelnou vytrvalost. Navíc kladně hodnotím, že si odpustila urážející komentář typu Tohle je nejhnusnější blog.
Jo, tu s tím nejhnusnějším blogem jsem taky zaznamenala. A taky má výdrž, ale tuhle výdrž už neoceňuji.
Tvůj článek naopak oceňuji, je to pěkně rozepsané, rozebrané, rozpitvané a popsané.
A souhlasím! :-D

22 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 17. prosince 2011 v 20:55 | Reagovat

[21]:  Sama jsem se docela divila, kde to děvče všude bylo - šíří se rychleji než mor :D Nevím, jestli by mě bavilo pořád dokola rozesílat komentáře pod články, co jsem nečetla, takže máš pravdu - klobouk dolů před tou dívčinou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama