Duben 2012

Epilog 2

27. dubna 2012 v 21:38 | BJ |  Fantomův dědic
Stalo se, že i Ellanořin epilog byl doplněn, a to o epilog 2, který máte teď před sebou. V praxi to znamená, že původní epilog 2 je teď epilog 3 a epilog 3 je epilogem 4. Chápeme se? :)
Zároveň přibylo i malé doplnění k epilogu 4.
Co víc si může čtenář přát? :)

Kapesní slovník BJsko-český a stručné základy přezdívkologie

26. dubna 2012 v 21:03 | BJ
Vážení přátelé,
jak jistě zákonitě musí dojít každému fantomologovi či fantomoložce, čeština je jazyk bohatý, nicméně některá slova mu žalostně chybí. Fantomologie, ostatně stejně jako každá jiná věda, potřebuje svou vlastní specifickou terminologii, která by byla natolik jednotná a funkční, aby ji mohl užívat každý fantomolog a plně mu dostačovala, zároveň musí být natolik jasná a přirozená, aby s ní srostl i začínající fantomák. Proto jsem se rozhodla vytvořit stručný seznam výrazů pro fantomologii nezbytných doplněný o podrobné vysvětlivky pro laiky a začínající fantomáky. Coby dodatek vzniklého slovníku BJsko-českého připojuji oddíl obsahující stručné základy ve formě seznamu do dnešního dne udělených přezdívek a vysvětlení týkajícího se jejich vzniku. Přeji hodně úspěchů při vaší vědecké činnosti v oboru fantomologie.
FODr. Barbara Jane de Chagny

Epilog 4

22. dubna 2012 v 19:51 | BJ |  Fantomův dědic
Bylo už k večeru, tma byla dřív než obvykle, protože obloha byla zatažená. Někdo zazvonil u dveří. První vyběhla Christinka, která utekla z koupelny jakoby něco tušila. Když služebná otevřela dveře, propletla se kolem ní a zavolala "Jéé, stlejda! Doblý den, stlejdo, máš plo mě nějaké hlačky?!" Bezelstně se na něho vrhla a Erik se přes bolavé kolena sklonil a vzal si ji do náruče. "Dobrý večer, ty má malá princezno, něco jsem ti přinesl, ale to není první věc, kterou bys měla chtít hned po pozdravu." Holčička ho držela kolem krku a pusinkovala na vrásčitou tvář. "To nevadí, já se pšíště polepším."

Happy Birthday Hadley!

21. dubna 2012 v 21:03 | BJ |  Nezařaditelné fantomákoviny
Nejdražší přátelé (přihlaste se, kdyby vám má oslovení lezla na nervy :D),

i když jsem tu zatím nezmiňovala jiné narozeniny než moje, mého blogu a Opery Garnier, dnešního oslavence nemůžu přejít mlčením. Ten, o kom mluvím, ušel od chvíle, kdy byl mnou objeven, docela dlouhou cestu - od titulu "ňákej Fraser" se vyšplhal na "prostě Hadleyho", což je víc než kdyby mu byla přidělena přezdívka, tak jako ji získali třeba Sranda John či Chlupatý Péťa (a že přezdívku si tady musí taky každý zasloužit!). Dnes můžu říct, že je Hadley můj "nejvíc největší oblíbenec", což v praxi znamená, že se jeho hlas line z mého mobilu víc než často a že i při sledování Fresh Beat Band mám v obličeji místo výrazu *co to sakra je??* přiblblý úsměv (Reedovi prostě ta zelená sedí!).

Epilog 3

21. dubna 2012 v 19:49 | BJ |  Fantomův dědic
Monsieur Firmin seděl na lavičce v parku de Tuilliers a vyhříval se v jarních paprscích se svým velkým psem. Myšlenky zabloudily do doby před už skoro dvaceti lety, kdy nedaleko odtud v opeře zažíval nejkrušnější chvíle svého života. Od té doby už v umění nepracoval, zdálo se mu to příliš nebezpečné. Teď si užíval zaslouženého odpočinku a nedávno se vrátil do Paříže, doufaje, ze potká staré známé a zavzpomíná na staré časy.

Epilog 1

20. dubna 2012 v 19:37 | BJ |  Fantomův dědic
Mí nejdražší čtenáři,
jak víte, nedávno jsem vložila poslední část Fantomova dědice, která nechala čtenářově fantazii víc prostoru, než asi bylo očekáváno. Erik sice byl přesvědčený o tom, že nezůstane dlouho mezi živými, i když ho to příliš netrápilo; napsal dokonce dopis, jehož doručením byla pověřena v den Gustavových osmnáctin Meg Giryová. Jak ale nakonec všechno dopadlo? Co bylo s "malou" Meg, Gustavem a Raoulem? Odešel Erik tak brzy, jak předpokládal?
Jak se zdá, když se objeví sebemíň volného prostoru, začne čtenářova fantazie pracoval na plné otáčky - a funguje to zřejmě nejen u románu pana Lerouxe, ale i u mnohem drobnějších podniků, jako je Fantomův dědic. A tak se stalo, že se věrná čtenářka Ellanor nespokojila se závěrem, který Fantomův dědic nabízí, a příběh dotvořila. Přátelé, mrkejte na drát, i na BJiny výtvory se dá psát fanfiction! :D Ellanor, děkuju. Vznik epilogu k Fantomovu dědici znamená, že můj výtvor opravdu někoho víc zajímal - a navíc! Happyend ocení všichni fantomáci, none? :)

Jarní kabátek

18. dubna 2012 v 19:39 | BJ |  Já a zase já
Vážení přátelé,

máme nový design, všimli jste si? Všimli? Výborně, deset bodů za všímavost! :D (A dvacet pro mě, za nejbrilantnější otázku v historii otázek.)

Druhá kapitola: Jarní sezóna

17. dubna 2012 v 21:40 | BJ |  Jaro v Opeře
Bylo krásné jaro. Mladé stromky na ulicích Paříže voněly a čilý ruch se doplňoval s vířením včel v korunách lip a okrasných třešní. Přípravy na novou premiéru jako vždy plně zaměstnávaly celé osazenstvo opery. Přesto i zde bylo cítit jaro. Lidé si po této zimě obzvlášť rádi oddechli a šlo poznat, jak z nich spadlo napětí a konečně se nebojí nadcházející sezóny.

Fantomův dědic (Třináctá část)

16. dubna 2012 v 21:10 | BJ |  Fantomův dědic
Mí drazí,

vkládám symbolickou třináctou a také poslední část Fantomova dědice, který měl být původně jen záležitostí jedné dvou stránek - a jak se nám rozrostl! Děkuju vám, kdo jste měli tu trpělivost a četli moje "veledílo" od prvního do posledního dílu :)

Vaše


Rozšíření obce fantomácké aneb Barbařin den objevů

15. dubna 2012 v 21:14 | BJ |  Já a zase já
Drahé fantomačky - fantomistky i raoulistky (ano, stále doufám, že se o nás raoulistech dá mluvit v množném čísle),
dnešní den, který je mimochdem stým výročím tragického konce Titanicu (ale to sem teď nepatří), by mohl být vyhlášen Barbařiným dnem objevů. Po dlouhé době jsem narazila na nové fantomačky, na mladou krev!

Mystery Legends: The Phantom of the Opera (aneb krátké povídání o tom, jak se BJ na stará kolena stala hráčkou PC her)

14. dubna 2012 v 22:29 | BJ |  Nezařaditelné fantomákoviny

Velevážení a milí,
v úvodu tohoto článku je nutno říct, že vaše BarbaraJane je zarytým odpůrcem počítačových her. ALE! Jakmile jde o FO, je třeba udělat vyjímku, žeano? A jelikož výjimka udělena byla, předkládám vám teď článek o hře Mystery Legends: The Phantom of the Opera, o které jsem se před nějakou dobou dozvěděla na blogu Chrisine, a kterou jsem samozřejmě prostě musela vyzkoušet. Nejdřív jsem si na zkoušku stáhla demo verzi - přece jenom nejsem žádný nadšenec do PC her, a tak jsem čekala, že po deseti minutách prohlásím, že je to děsná pitomost. Jenže světe div se, po těch mých deseti minutách, kterých byla doopravdy celá hodina, nepřestala bavit hra mě, ale já ji, takže prohlásila, že je jen demo, a odporoučela se. Já na to zůstala čučet jak tele na nová vrata - hra mě totiž nečekaně chytla a já prostě musela vědět, jestli se mi povede ji dokončit.

A taky že povedlo!První kapitola: Šťastný konec

10. dubna 2012 v 22:02 | BJ |  Jaro v Opeře
Velevážení a milí,
mám tu čest na svém blogu zveřejnit dlouho očekávané dílo Ellanor s názvem Pod bezměsíčnou oblohou, ve kterém jsme se dočkali smělého doplnění desetileté "díry" mezi FO a LND. Nechme ale promluvit samotnou autorku:

Povídka navazuje na děj muzikálu Fantom opery. Snaží se teoreticky rozvést co se mohlo stát, aby plynule navázal příběh tak, jak ho popisuje muzikál Love Never Dies, odehrávající se s odstupem deseti let. V písni z tohoto muzikálu Beneath A Moonless Sky (Pod bezměsíčnou oblohou) je věta, kterou říká Fantom Christine "...a zjistila jsi, kde se schovávám." To je hlavní téma a finále mého příběhu. Přestože je povídka ohraničena jasně daným dějem a nelze se v ní tedy dočkat žádného zásadního zvratu a překvapení, doufám, že bude čtivá i pro nezasvěcené.
Mým původním úmyslem byl příběh odlehčený a vtipný, kde se postavám nestane nic vážného. Postupně jsem tam ale musela vlomit i některé vážné okamžiky, takže je to trochu směs.
Poděkování: BarbařeJane a Lotte za faktické rady k tématu, Štěpánce z Elegantních dam za konzultaci o dobovém oblékání a společnosti. A Marti za rady ohledně češtiny a stylistiky.

Fantomův dědic na Coney Islandu

9. dubna 2012 v 20:13 | BJ |  Fantomův dědic
Tak, vážení a milí!
Byl tu nápad sloučit Lottino Remember, love never dies a mého Fantomova dědice v jedno, s Lotte jsme se shodli, že by to bylo přinejmenším legrační. No a když je něco legrační, musí se to vyzkoušet! :)

Fantomův dědic (Dvanáctá část)

8. dubna 2012 v 19:47 | BJ |  Fantomův dědic
Mí nejdražší,
vkládám slíbenou "část navíc", jakožto omluvu za dlouhou odmlku. Zároveň upozoňuji, že tohle je dvanáctá část, která následuje po jedenáctou, kterou najdete momentálně pod dvanáctou. Chápeme se? :D

Fantomův dědic (Jedenáctá část)

8. dubna 2012 v 19:41 | BJ |  Fantomův dědic
Mé nejdražší čtenářky,
moc moc moc a moc se stydím, že vkládám další část až teď - ale to víte, člověk má vždcky půl milionu důvodů, proč něco nemůže udělat. Snad mi odpustíte, když coby omluvu přidám jednu část navíc :)