Prosinec 2012

Studentské volby - recese, hádám. (+ malé vánoční povídáníčko)

21. prosince 2012 v 21:51 | BJ |  Já a zase já
Mí nejdražší,
konec světa sice nebyl, ale to, že jsem si taky jednou udělala čas na blog, skoro nasvědčuje tomu, že ještě bude, že? Věc se má tak, že článek odkládám už děsivě dlouho - a teď se k prvnímu tématu (studentským volbám) přidružilo ještě druhé: Vánoce. Ale nejprve k volbám.

Jak víme, zanedlouho budeme sami volit svého prezidenta a kandidáti se zatím zdají jeden lepší než druhý. Jelikož a protože si i studenti pod osmnáct zaslouží mít právo vyjádřit svůj názor, zapojila se spolu s mnohými dalšími naše škola do studentských voleb, kdy mohl každý nad patnáct vhodit svůj hlas do urny z lepenky. A jak to všechno dopadlo?

BJino putování za řečí šufánskou aneb Neználek v Rakůvce

10. prosince 2012 v 18:42 | BJ |  Já a zase já
Mí drazí,
jak již jistě víte, vaše BJ je pravou milovnicí jazyka českého ve všech jeho poslouchatelných a čtitelných podobách (což v praxi znamená, že pokud píšete hrubky, radši mi nepište, a pokud jste dokonce schopni je vyslovit, můžete se rovnou zahrabat), donedávna jsem se ale ve svém studiu tohoto krásného jazyka omezovala jen a pouze na naši báječnou středočeštinu, šufánštinu a jiné odrůdy nechávajíce zcela stranou. Jelikož ale výzkum musí jít dál, vypravila jsem se za prof. Lotte Raminovou, která je asi jediným člověkem na planetě, který mi mohl nejen objasnit vše týkající se šufánštiny a tradic šufánské oblasti, ale také mohla napomoci mému bádání v oblasti využití šufánštiny pro potřeby fantomologie. Tento článek pojednává o mé badatelské výpravě.