Leden 2013

Sebastian Faulks - Ptačí zpěv (Birdsong)

24. ledna 2013 v 22:14 | BJ |  Čtenářský deník obyčejného knihomola
Mí drazí,
možná si vzpomínáte, že jsem se před časem mezi filmy s Eddiem Redmaynem zmIňovala i o dvoudílném filmu BBC s názvem Birdsong. Jde o film podle stejnojmenné knihy Sebastiana Faulkse, a protože a jelikož mě film oslovil, našla jsem si v knihovně i jeho knižní předlohu. Tu jsem schroupla a výsledek je následující: kniha mě "dostala" ještě víc než film, navíc jsem zjistila, že dokáže zapůsobit, přestože předkládá hlavního hrdinu Stephena Wraysforda i vyznění některých svých částí v úplně jiném světle, než zmiňovaný film.

Nové zprávy z Narnie: Tajuplný hlas

16. ledna 2013 v 14:13 | BJ |  Já a zase já
Vážení a milí,
odpadla mi jedna hodina, táááákže: tradá! V rychlosti vznikla další "kapitola" pohádky navazující na Lottiny sezónní pohádky o BJ. No, vzhledem k tomu, že posledně jsme se všichni potkali plus nás "potkal" Eddie, jsem nás nemohla hned vypařit. Vzniká tedy vlastně svět paralelní s Lottinou Narnií. Není to bájo? :D

Jirka Orten a spol. volí Karla

12. ledna 2013 v 16:06 | BJ |  Já a zase já
Mí drazí,
teď, ve chvíli, kdy máme dovoleno a sčítají se hlasy, jsem se na vteřinku (vcelku ráda) odvrátila od seminárky, abych trošku poreferovala a projevech voleb na našem gymplu. O GJO, tedy Gymnáziu Jiřího Ortena, které je podle stránky gymplroku.cz nejepším gymnáziem v kraji, jsem se tu už několikrát zmiňovala - naposledy ve spojisti se studentskými volbami. Mimochodem, ke gympluroku - nejsem si úplně jistá, jakým způsobem jsou tam školy seřazovány, bez jakéhokoliv přehánění totiž můžu říct, že má naše škola skoro dvojnásobek bodů gymplu v Chebu, který je uváděn jako nejlepší v republice...

Videorecenze aneb Sláva, moje první video!

6. ledna 2013 v 23:04 | BJ |  Muzikály (ON a nejen on)
Ahoj, ahoj, ahoj!
Mí drazí, jak všichni víme, třetího ledna se odehrála česká premiéra filmového zpracování muzikálu Les Misérables, což je událost, kterou jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít!
Jelikož a protože se mi nedostává času na sáhodlouhý článek (kterým ale jistě video doplním) a protože článek by mohl moje dojmy z Les Mis spíš "zabít", rozhodla jsem se natočit malé videiko, které jsem následně byla nucena rozrazit na dva kusy. Tu vidíte můj výtvor:


Druhou část najdete TADY.


Vaše časově vytížená


Chyby v českém vydání Fantoma Opery z roku 2008 + rozlousknutí velkého stuhovo-šálového dilematu

1. ledna 2013 v 23:58 | BJ |  Nezařaditelné fantomákoviny
Krásný dobrý večer všem,
jak jsem slíbila, tak činím - vkládám krátký článek o chybách v nejnovějším vydání FO (nejnovějším, pokud nepočítám zkrácené francouzsko-české vydání).
Nejprve zmíním drobné chybky, poté tu ale mám dvě věci, které nás už párkrát zaměstnaly - otázku věnování týkajícího se Lerouxova bratra a také problematiku, kterou jsem sama pro sebe nazvala velkým stuhovo-šálovým dilematem. Co že to Raoul vylovil z moře?

Silvestrovsko-novoroční videopozdrav

1. ledna 2013 v 16:40 | BJ |  Já a zase já
Mí nejdražší,
rok 2012 se nám přehoupl v rok 2013, aniž bych vám oficiálně do nového roku popřála vše, co jsem vám popřát chtěla. Důvodem je to, že jsem čekala, až bude na youtube následující video. Má drahá sestřička, zkušená to youtuberka, pojala včera nápad udělat si ze mě "spešl hosta" svého prvního vlogu (neptejte se mě, jak tohle slovo vzniklo). Tak jsem toho využila k pozdravení vás i ségřiných sledovatelů (či jak se jim říká). Výsledkem je poněkud zmatený projev provázený v mém případě pohyby připomínajícími kymácení se ve větru (spíš ve vichru a vánici) a prohlášeními, která mají alespoň částečně připomínat minecraftovou tématiku. Stalo se, že záběry, ve kterých jsem říkala něco kloudnějšího, nějak zmizely... I co, všechno je jednou poprvé a jen málokdy je všechno poprvé dokonalé :D.