Maturiťák C4A&C4B aneb Kterak princezna BJ plesala

17. února 2013 v 12:20 | BJ |  Já a zase já
Mí nejdražší,
i když články týkající se přímo mě nejsou nejběžnější náplní mého blogu, páteční noc byla nocí tak výjimečnou, že se o ní musím zmínit. Co se dělo? Nic menšího než můj maturiťák :). Na tuhle velkou noc jsme se připravovali už docela dlouho, intenzivně se dohadovali s třídou, se kterou jsme měli ples, i s ostatními spolužáky, my holky jsme si dlouho dopředu pořizovaly šaty a ladící laky na nehty, utrácely astronomické částky za boty a chodily na zkoušky účesů (zatímco kluci prostě hodinu před plesem vytáhli ze skříně oblek z tanečních :D) - a najednou byl maturiťák tady, naše předtančení bylo secvičené, balónky rozvěšené a my vyfešákovaní jako nikdy.
Tématem našeho plesu (a proto i maturitního videa naší třídy) byl Diskopříběh. Abych řekla pravdu, ze začátku jsem patřila k těm, kdo byli razantně proti - téma mi přišlo laciné a představa, že bychom trsali na Michala Davida, mě upřímně děsila. Však víte, ty jeho nešťastné rádobymuzikály... Musím ale říct, že právě tohle téma nám pomohlo vytvořit událost, na kterou budeme ještě dlouho vzpomínat jako na ples století. Diskopříběh zapojil do zábavy příchozí napříč generacemi a i my sami jsme si ho báječně užili - od předtančení až k poslední písničce.


Už předtančení, které nám vytvořila naše úžasně trpělivá choreografka Verča, vyvolalo nadšené reakce (a já upřímně doufám, že vám ho tu časem budu moct ukázat). Naběhli jsme na parket v něčem, pro co se u nás zažil termín "trapnohadry". Jde prostě o oblečení ve stylu "co dům dá aneb zlatá osmdesátá". Postupně jsme se od Diskopříběhu přes Alenku v říši divů, Jsi kočka a Sen (bohužel nemám tušení, jak se která písnička jmenuje doopravdy :D) protančili k velkému překvápku - nečekaně se v sále setmělo, maturanti začali odhazovat svršky, jak to jen maturanti dovedou - a najednou jsme před přeplněným sálem stáli v bílých tílkách a modrých a červených šortkách a na všem známá Poupata jsme si "dávali" spartakiádu. Ta měla vážně úspěch - mladší půlce se líbil zvrat a my v trenkách, starší si zavzpomínala. Prostě bájo. Nejskvělejší bylo, že se mi při závěrečném bum-na-zem neroztrhly šortky, tak jako se to stalo mým riflím na zkoušce. Nepřála bych vám jít na autobus s poloodhaleným pozadím, je to vážně nepříjemná zkušenost! :D


Po předtančení nastala ohromně vtipná chvíle, kdy jsme se všichni natlačili do maličkatého salonku a snažili se převléknout tak, aby z nás nikdo neviděl nic podstatného. Během převlékání se mi povedlo ztratit nejdřív levou a potom i pravou rukavičku, znovu je najít, několikrát si sama přišlápnout vlečku, nacpat si do tašky cizí tričko a svoje pro změnu ztratit a málem někam zašantročit boty, které jsem zrovna nutně potřebovala najít. Zatím zábavu zajišťovali pánové skákající přes švihadla a po nich naše maturitní videa. Video C4A, tedy mojí třídy, můžete vidět tady - a v něm báječnou ukázku trapnohadrů a taky můj sešit na matiku, kde doteď září neonový nápis :D.


Dalším důležitým bodem byl prosov a šerpování. Šerpy máme naprosto nádherné, krásně barevně sladěné s "akorátně" velkým a zdobným písmem - každý s přezdívkou na zádech. Já tam mám Blonďák. Pro každého holt nejsem BJ. :D
Šerpování jsme si užívali jako málokdo - navzájem jsme se podporovali a chůzi po červeném koberci doprovázeli tanečními vložkami a "kravinkami" všeho druhu. Já a kamarádka jsme nastupovaly na Greased Lightning z Pomády, takže si asi dokážete představit, jak jsme tam travoltovaly :D. A hádejte co? Dostalo se mi té cti ošerpovat našeho pana třídního a předat mu plyšové kytičky! V tu chvíli už jsem měla rozbitou šerpu (nějak se mi rozpáral steh, kterým jsem JÁ OSOBNĚ šerpy sešívala), ale to vem čert.A pak už se tančilo a tančilo. Já jsem si dokonce zatančila s tatínkem, což byl úžasný zážitek. Ne že by tatínek předváděl nějaké ultraohromující taneční kreace, ale bylo to poprvé, co jsem ho viděla tančit (protože moje taneční ho jaksi úplně minuly a ségřiny zase minul on) - vážně, mého tatínka! A ohromně mu to slušelo, nutno říct - a mamince taky. Já mám totiž velmi fešné rodiče. A když jsme u toho, tak i sestřičky. A babičku. A ségřin přítel taky nebyl k zahození. :D

Překvapilo mě hned několik spolužáků, do kterých bych v životě neřekla, že umí tančit, a najednou z nich byli králové parketu. Jeden skorospolužák (což v praxi znamená, že chodí do béčka) mě vyzval k tanci zcela nečekaně, mám totiž dojem, že za celé čtyři roky jsme spolu nepromluvili víc než desetkrát a to ještě dost krátce, a kdybych se mu občas neomluvila s tím, že se musím napít, byl by mě utancoval k smrti. Vážně bylo báječné ho vidět tak plného energie! Vytáhli se i kluci z naší třídy a dokonce jsem tančila s panem třídním - a to je, jak jistě chápete, zážitek na celý život. Víte, o mě se dá říct ve zkratce následující: "Její životní láskou byla knižní postava a osudovým mužem třídní učitel, ale žila šťastně, dokud neumřela." :D (Tedy nechápejte tuhle větu špatně. Chci jen říct, že je náš pan třídní opravdu výjimečná osobnost - a že doufám, že ho čtení mého blogu už přešlo. :D)

A tak jsme se protančili (a to doslova, protože já osobně tančím nesmírně ráda, takže na
plesech netrávím čas popíjením a posedáváním) až k zašlapávání šerp a půlnočnímu představení: do Kutné Hory zavítal sám Michal David! Přesněji můj naprosto neopakovatelný spolužák Míša Karban, který předvedl Davida, jak by to ani David nesvedl. A zatímco jsme my maturanti nadšeně trsali v rymu diska, ovínění dospěli zaujali pozice hned pod pódiem a dávali docela hlasitě najevo, že se jim naše půlnočko líbí. A přišla i ruská Máša osobně! Pak k nadšení v alkoholovém oparu se vznášejících "dospěláků" sál zaplnily od stropu spadlé balónky a do dvou do rána se jen a jen tančilo.

A potom - konec. Mauranti posbírali to, co ze svých věcí našli, a šlo se domů. Když jsem si potom z vlasů vyplétala pérka a sponky (kterých v přenádherném účesu od mé maminky bylo tolik, že by vydržel i bombový útok), přišlo mi to skoro neskutečné. Tak dlouho jsme se připravovali - a teď je po všem! Už nás čeká jen dřina a maturita. Tak držte pěsti!

Vaše

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 17. února 2013 v 14:17 | Reagovat

Pánejo! Zní to fakt dóst dobře! A u GYMPLpříběhu mi tekly slzy smíchu! :D
Barbara tak ráda trsá trsá, Barbara tak ráda trsá trsá, ona tak ráda trsá trsá a co che Barbara? TRSAT! :D
"Její životní láskou byla knižní postava a osudovým mužem třídní učitel, ale žila šťastně, dokud neumřela."
Ach jojš, články o tobě jsou neopakovatelné! :-D
A co teprve představa bloncky s rozervanýma riflema na zadnici, kterak čeká na autobus... :D

2 Kettylinka Kettylinka | 17. února 2013 v 18:10 | Reagovat

to muselo být vážně skvělé. já se jen děsím našeho maturiťáku. sice je to až za rok, ale někdy bych si přála, abychom to začali řešit už v prváku. nějak nejsme schopni se domluvit na tématu. :D
jinak, přeju, aby Ti klapla i maturita :D já osobně se z představy sebe na potítku třesu jako osika :D

3 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 17. února 2013 v 18:17 | Reagovat

[1]: Byla to událost století, jen co je pravda! A video se vážně vyvedlo - a hlavně jsme si skvěle užili natáčení :)

No, já měla naštěstí dlouhé tričko, ale najednou jsem měla pocit, jako kdyby bylo nejkratší na světě :D

[2]: My se u všeho taky dohadovali, div jsme se nezabili - jenom jak nám dalo zabrat rozhodnout, jestli budeme pro šerpy chodit po jednom nebo po dvou! :D Ale docela se osvědčilo hlasování: jak se jednou něco odhlasovalo, prostě to bylo, a bylo po dohadování.
Tisíceré díky. Taky jsem vynervovaná, ale holt tím projít musím  :D

4 Lotte Lotte | Web | 17. února 2013 v 20:15 | Reagovat

Noné! Princezna Barbara! :') Konečně fotky, kde jsi pořádně vidět v šatech. :) Škoda, že jsem to neviděla všechno naživo, zdá se, že váš maturiťák stál opravdu za to! :)

5 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 17. února 2013 v 20:38 | Reagovat

Připadala jsem si jako Růženka, když jsem na sebe koukala do zrcadla. Říkala jsem si, že tobě by se ty šaty líbily - aspoň barva určitě :D
Ten ples byl vážně skvělej, nemálo lidí nám říká, že jsme druhý maturiťák GJO nechali daleko za sebou. Kdybych propadla a měla ještě jeden, přijedeš? :D

6 Lotte Lotte | Web | 18. února 2013 v 5:42 | Reagovat

A měla jsi recht! :D A ty rukavičky k tomu! *.*
BJ. Ty nepropadneš. :D Ale jo, přijela. :D

7 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 18. února 2013 v 22:28 | Reagovat

Ó, na rukavičky jsem obzvláště pyšná! :D

Já v to doufám, že nepropadnu, ale ředitel prý prohlásil, že nás nechá všechny rupnout, abychom uspořádali ještě jeden takový ples. :D

8 Ellanor Ellanor | Web | 20. února 2013 v 10:28 | Reagovat

Tak to video je vynikající :-D.. Radši to tu moc podrobně nečtu, aby mě nemrzelo, že ve Zlíně se maturitní plesy nedělají :( :).. ale co už, vidím, že jste si to pořádně užili :o).. což je důležité :)..

9 Ellanor Ellanor | Web | 20. února 2013 v 10:34 | Reagovat

Co to je "zašlapávání šerp"? :)..

10 Alienor Alienor | Web | 20. února 2013 v 20:00 | Reagovat

Velice povedené maturitní video :) Jsem ráda, že se vám ples vydařil.

Já mám na náš maturiťák úžasné vzpomínky, byl to snad nejlepší večer mého života. Všichni profesoři, kteří tam byli, nám říkali, že to byl nejlepší maturitní ples, jaký kdy zažili, a ti profesoři, kteří tam nebyli, se nám ještě týden poté chodili omlouvat, že je to mrzí, že nedorazili, zvlášť když celá sborovna o tom plese básní. Není třeba dodávat, že nás to velmi potěšilo.

A těsně po skončení plesu jsem měla úplně stejné pocity jako ty: tolik příprav, nervozity, práce a peněz, a pak se to odbyde za 7 hodin a najednou je konec. Ale všechna ta dřina za to stála, protože to jsou zážitky na celý život.

Máte u vás na škole tradici Posledního zvonění a pasování třeťáků na čtvrťáky? To jsou totiž taky super zážitky :D

No a pak už jen ta maturita, že. Přeju hodně štěstí :)

11 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 20. února 2013 v 20:47 | Reagovat

[8]: Vy u vás nemáte vůbec žádné maturiťáky? :-O

[9]: To je takový rituál. Abys odmaturovala, musíš si o půlnoci pošlapat šerpu a rozlomit pečeť (to u nás neplatilo, protože jsme měli místo pečetí kazety do magneťáku). Potom už si na sebe šerpu nesmíš vzít.

[10]: Tak to bylo u nás podobné: všichni tvrdí, že to byl nejlepší ples na světě a ředitel prohlásil, že nás nechá všechny propadnout, abychom udělali další takový :D.

U nás nepasují čtvrťáci třeťáky, ale pasování říkáme slavnostnímu přijímání prváků, což se u nás dělá ve velkém stylu a organizují to čtvrťáci :)

12 Ellanor Ellanor | Web | 20. února 2013 v 21:20 | Reagovat

[11]: No kupodivu maturitní ples není moc na Moravě obvyklý.. vlastně nevím jak v Brně a nevím, jestli to za těch deset let nedorazilo do Zlína, ale tehdy to nikoho ani nenapadlo :).. Ale měli jsme jiné akce, neseděli jsme celý čtvťák na zadku a šprtali :)..

Vlastně jsme si i sami organizovali třeba francouzský večírek, což byla dost prča... ale bylo to ve druháku nebo třeťáku.. Ve čtvrťáku jsme měli stužkovací večírek, poslední zvonění a pak maturitní večírek po maturitě :).. Nepočítám "tradiční" několikadenní výlet do Prahy na začátku čtvrťáku :)..

Vzhledem k tomu, že jsem polovinu gymplu strávila v tanečních, tak mě to zpětně mrzelo, když jsem se na výšce dozvěděla, že existují maturitní plesy. Ale nutno podotknout, že s těma třema chlapama z naší třídy byly opravdu jiné formy slavení a paření mnohem vhodnější :).. a plesů jsem si užili .. a ještě užijem :) (Jak ovšem donutit manžela, aby se mnou šel na šermířský ples, zatím nevím :o)))

13 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 21. února 2013 v 22:37 | Reagovat

žjova, myslela jsem, že je to u nás tak nějak všude!:-O

Jak vypadá takový francouzský večírek? Zní to zajímavě :)

Noné, šermířský ples? To zní skvěle! Pan choť by neměl vůbec váhat, měl by tě popadnout a jít bez remcání plesat! :D

14 Lotte Lotte | Web | 22. února 2013 v 5:52 | Reagovat

Zajímavé! :O U nás má snad každá škola, na kterou si vzpomenu maturiťák. So ein Pech! Já bych nejraději, abychom taky neměli maturiťák, já jsem asi jediný člověk na světě, co se na něj netěší. :D

15 Ellanor Ellanor | Web | 22. února 2013 v 20:55 | Reagovat

[13]: Francouzský večírek bylo spíš odpoledne. Pronajali jsme si malé divadlo a zabavili rodiče a příbuzné na dvě hodiny :).. Zpětně mě to celkem udivuje, že jsme to sesmolili a mělo to úspěch. Připravovali jsme si scénky ve francouzštině a protože jsme měli různou úroveň jazyka byly ty scénky všelijaké. Největší úspěch tedy měla scéna jakože náhled do hodiny francouzštiny, kde jsme vmáčkli všechny studentské neřesti a jedna spolužačka hrála úžasně šprtku v takových těch dětských papučích.. Jj, u některých se projevil talent a fakt to byla sranda.

Jo a ještě s náma byl jeden mladší ročník a ti si nachystali francouzský rap, učitel hudebky jim k tomu udělal i hudbu :o))..

My pokročilí jsme sehráli "Dobytí severního pólu", tedy vlastní verzi, ve Cimrmany, každá scéna měla pár vět. Já jsem dělala kulisy a byla v jedné taneční scéně :)..

Ani mi nemluv, dnes jsem ten ples definitivně odvolala, a to jsem si na něho začla spravovat ty fialové renesanční šaty :(..

16 Lotte Lotte | Web | 23. února 2013 v 8:36 | Reagovat

to zní suprčupr! :D My nanejvýš hrajeme vtipné scénky na vánoční akademii...ale tam jsem nikdy nebyla obsazena. :D

17 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 23. února 2013 v 10:47 | Reagovat

Nedovedu si představit, že bychom se na něco takového zmohli u nás :D. Ale musím se pochlubit, na dramaťáku jsem dostala svou životní roli! (Budu hrát Deutchlehrerin a taky učitelku češtiny :D)

Toho plesu je věčná škoda, co se na něm panu choti nelíbí?
My jdeme dneska plesat u nás, jde o ples, který pořádají manželé, co u nás dělají taneční, takže předpokládám, že tam půjde nádherně tancovat (ne že by se na maturiťáku nedalo, žeano, ale přece jenom je to něco trochu jiného...)

18 Lotte Lotte | Web | 24. února 2013 v 21:38 | Reagovat

Noné, že jsi se s tou rolí ani nepochlubila! :D Po Duchu Vánoc učitelka! :D

19 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 26. února 2013 v 21:51 | Reagovat

To jsem postoupila, že? :D

20 Lotte Lotte | Web | 27. února 2013 v 20:52 | Reagovat

Festovně fest! :D

21 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 27. února 2013 v 22:26 | Reagovat

Si myslím! :D

22 ChristinaD ChristinaD | E-mail | Web | 12. března 2013 v 6:20 | Reagovat

Muselo to být krásné! :) No, my asi maturák ani mít nebudeme... Je nás málo a nikdo se nedokáže dohodnout ani na datumu, ani na místě a ani na tématu...

23 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 12. března 2013 v 12:13 | Reagovat

To je škoda. Třeba byste se mohli spojit s nějakou školou, nemohli? U nás se původně mluvilo i o tom, že bychom měli maturiťák s jednou třídou z průmky. Nakonec jsme to nechali tradičně s jinou třídou našeho gymplu, ale i ta meziškolní akce by mohla být fajn :)

24 ChristinaD ChristinaD | E-mail | Web | 12. března 2013 v 21:36 | Reagovat

Však ostatní lidi ve třeťáku to už mají povětšinou dávno zařízené... nebo mají rovněž převahu holek, jako my...

25 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 13. března 2013 v 21:41 | Reagovat

V Kutné Hoře byl i ples školy, která je hlavně holčičí, byli tam ve třídě dva kluci - a taky se jim hezky plesalo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama