Jedubabin hradozámek a Kylova zrada

27. dubna 2013 v 22:12 | BJ |  Já a zase já
Mí nejdražší,
po delší době vkládám další díl na Lottinu navažující pohádky. Co mě zdrželo? Stručně se dá říct, že všechno od lenory po psaní poezie :D. Teď ale už je pohádka tady - jen pro tebe, Lotte :)


"Už se Lotte vrátila?" ptali se pořád dokola Killian a Eddie. Chápete, co je myšleno tím "pořád" a "dokola"? To jako opravdu pořád dokola. Za každým unaveným "ne" od Barbary nebo Kyla následovala další ze série stejných otázek. Tak to šlo první tři dny Lottiny nepřítomnosti v naší domovině. Potom Killian i Eddie díkybohu dočasně přišli o hlas.
Kyle a Barbara vůbec, ale vůbec nechápali, proč jsou ti dva tak žhaví do útoku na sídlo Převelezlé Jedubaby Lotte, jak královnu nazývali, když tahle akce mohla docela klidně znamenat smrt pro celou jejich skupinu. Pro jistotu se ale neptali, protože je víc než Jedubaba děsila představa, že by si buď Eddie, nebo Killian, nebo nedejbože oba našli nějaký způsob, jak vyluzovat zvuky i po kolapsu hlasivek. Po dnu naplněném hrůzou, kdy jeden z Přátel abecedy promluví, napadl Barbaru geniální nápad: trošku si pohrát s domýšlivostí obou kecálistů a pak nasadit režim hlasového klidu.

"Eddie," řekla Eddiemu, "věřil bys, že jsem z tvého pěveckého výkonu v Bídnících slzela? Však víš, jsi herec, ale zpíváš líp než většina profesionálních zpěváků. Ach, jak jsi úžasný! Ach, jak jsi báječný! Měl bys držet co nejdelší hlasový klid, abys Británii nepřipravil o největší hlasový poklad, jaký má!"

"Killiane," řekla Killianovi, "věřil bys, že máš podle mě nejbáječnější hlas, jaký kdy mohl Raoul mít? Myslím, že Leroux v hrobě pláče štěstím, když tě slyší. Ach, jak jsi úžasný! Ach, jak jsi báječný! Měl bys držet co nejdelší hlasový klid, abys Britské ostrovy nepřipravil o největší hlasový poklad, jaký mají!"

Killian se zatvářil pochybovačně. "To samé jsi vykládala Eddiemu, žejo?" zeptal se posunky.

"Ale vůbec ne!" dušovala se Barbara. Ovšemže ne, Eddie přece nikdy nehrál Raoula…


A tak oba pánové zarytě mlčeli, dokud Barbara slavnostně neoznámila, že se Lotte vrátila domů.

"Útoooook!" zaječeli jeden jak druhý tak důkladně, že se znovu připravili o hlas. Kyle jen nezúčastněně pokrčil rameny.

"Tak kudy se vydáme?"

"Přímo za nosem," pravila Barbara a všichni vykročili, přestože kličkovat podle toho, kam zrovna míří Barbařin stále se pohybující (a na dívku nezvykle bambuloidní) nos, by bylo krajně nepraktické.

A tak šli a šli, až došli k strašidelnému sídlu Jedubaby. Říkáme strašidelnému, ale to strašidelné na něm bylo to, že vůbec nebyl strašidelný. Byl blýskavý a nazdobený a stráže měly slušivé stejnokroje vyladěné v šik kombinaci modré, bílé a stříbrné, se stříbrnou nití zdobně vyšitým nápisem "Majetek svrchované a nepopiratelné královny Narnie, přepůvabné a obdivuhodně kouzelné bytosti ani omylem netrpící narcismem nebo jakýmkoliv druhem egoismu". Tenhle nápis zabíral většinu každé uniformy a byl důvodem, proč byly jejich vrchní díly delší, než je u pánských oděvů zvykem, nicméně byl nepopiratelným důkazem, že naši přátelé došli ke svému cíli.

Další děsivou věcí na hradozámku Jedubaby byl fakt, že tam měli asi pro natvrdlejší návštěvníky všechno označené. Nad okny stály cedulky s nápisem "okno", nad dveřmi "dveře", dokonce se nad celým zámkem vznášel veliký nápis "hradozámek královny Narnie". Navíc tu byl i jakýsi rádobynenápadný vlez, nad kterým stálo "vchod pro nepřátele" a ke kterému si to Killian hned vyrazil.

"Co blbneš?" vyděsil se Kyle. Killian výmluvně zašermoval rukama směrem k nápisu. Eddie, který taky nemluvil, se hlasitě plácnul do čela.

"Zbláznil ses nebo co?" vykulila na Killiana oči Barbara. "Na tohle oni čekají! Je přece jasné, že nemůžeme jít tudy! Musíme najít něco jinačího."

A taky našli, ačkoliv to nevypadalo tak bájo jako vcelku civilizovaný oficiální vstup pro nepřátele. Jak už je u tajných vchodů zvykem, šlo o… jasně, odpadní díru. Naši přátelé si unisono hluboce povzdechli, až to otřáslo nápisem levitujícím nad hradozámkem, a vlezli do zapáchající roury. A roura nejenže smrděla, ale navíc byla hrozitánsky strmá a celá skupina se jentaktak drápala nahoru. Barbaře by se v tu chvíli byla bývala hodila její zkušenost ze školní horolezecké stěny, kdyby ovšem na stěnolezectví poslední půlrok hluboce nekašlala.

Když vylezli, bylo by se jim bývalo hodilo ještě ke všemu i odsmraďovací kouzlo, ale bohužel ani jeden z nich nebyl potterolog, což je poněkud zvláštní, když přihlédneme k faktu, že přinejmenším Eddie je Brit. Takhle museli svou nevábnou vůni přičíst ke svým ostatním problémům, mezi jiné k tomu, že se chytali zabít pravděpodobně všemocnou Jedubabu a teď se k nim blížila skupina lidí.

"Ježišmarjá, to snad není možný!" vyjekl v tu chvíli Eddie, teda spíš vypísknul v jakémsi pokusu o mluvu. Ačkoliv jeho slova vyjadřovala pocity všech, v tuto chvíli nebyla na místě. I přesto, že by za normálních podmínek byla sotva uchem postřehnutelná, dolehla patrně k blížící se skupině, ve které to zašumělo. K překvapení všech se ale členové oné skupiny s řinkotem zbraní stráže nepřihrnuli, ale naopak zůstali stát, kde byli.

"A do háje," konstatoval jeden z nich.

"Kdo tam?" zkusil to Kyle, protože mu došlo, že už nemají co ztratit, jelikož teď už neměli nic, a to nic zahrnovalo i hlas padesáti procent z nich.

"Přijde na to, kdo tam," odpověděl kdosi odnaproti. "Jste od královny?"

"Máte zato, že královnini poskoci mají zapotřebí lézt odpadní rourou?" opáčila suše Barbara, která je na zápach extrémně citlivá.

To se skupině představující nebezpečí pro tu naši zdálo jako poměrně pádný argument, a tak se přiblížila natolik, aby mohla Barbara ke svému nadšení rozpoznat, že má jeden každý z ní na sobě Raoulovu husarskou uniformu z Masquerade.

"Raoulové!" vykvikla nadšeně.

"Noné, to bude ta mladá Fraserová," podivil se jeden z Raoulů. Barbařina pověst ji zřejmě předcházela. "Co vy tady, mladá paní?"

BJ, jak se zdálo, považovala tuto otázku za ohromně vtipnou, protože se počala fanynkovsky hihňat. Nakonec vykuckala následující: "Ráda bych navštívila manžela."

Do věci se vložil Kyle. "A co tu vlastně děláte vy? A jak jste se sem dostali?"

"Vchodem pro nepřátele, kudy jinudy?" podivil se jeden z Raoulů. "Chodíme tudy krást jídlo. Proč jste vlastně lezli tudyma?"

"Protože milujeme dobrodružství," chtělo se ironicky poznamenat Killianovi, ale nakonec se omezil jen na nevrlý pohled směřující k Barbaře a Kylovi.

Po delším vyměňování zdvořilostních frází (to se musí, když potkáte tolik aristokratů) poradili Raoulové Kylovi, Barbaře, Eddiemu a Killianovi kudy ke královně a všichni si šli po svém. Naši milí dobrodruzi se tedy vypravili, kudyma jim bylo razeno. Po chvíli jim došlo, že se ani nemuseli na cestu ptát, protože i uvnitř bylo všechno značeno, ale než to někdo z nich mohl říct nahlas, stáli před dveřmi s nápisem "tady je královna" a Barbaře prolétlo hlavou, jestli se ta cedulka mění, když jde královna na toaletu.

Nit jejích myšlenek přerušil Kyle, když rozrazil ony dveře a vpochodoval dovnitř.

"Tak vám ji vedu," oznámil na trůně sedící královně.

"Nemohl jsi zaklepat?" vyjela na něj Jedubaba. "Nestihla jsem se proměnit. Teď je celý ten tyjátr s Lotte v tahu." Ani v nejmenším ale neprojevila překvapení nad tím, že jí Barbaru a spol. předává právě on.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lotte Lotte | Web | 27. dubna 2013 v 22:19 | Reagovat

:OOOOO! KYLE! WHY?! WHY?!
Ne, to je jinak. Jinak. Jinakovitě jinak. Kdyby byl Kyle zlý, tak by se nebál jít vchodem pro nepřátele, protože by věděl, že mu nic nehrozí. Tak. :D
Vyvstává podstatný dotaz - kam jsem se to s Raminem odčarovala? :D

2 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 27. dubna 2013 v 22:21 | Reagovat

To mi připomíná tu chvíli, kdy mi bylo oznámeno, že Lotte je zlá královna. :D
Kyle není hloupý. Hrál to dobře. Zloun.
Všechno se dozvíš! :D

3 Lotte Lotte | Web | 27. dubna 2013 v 22:25 | Reagovat

Jestli je Kyle zloun, tak...tak...tak...proč v Rakůvce není žádný útes?! :D

4 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 27. dubna 2013 v 22:30 | Reagovat

Právě pro tyhle případy. Rakůvka je geniálně řešené místo! :D

5 Lotte Lotte | Web | 28. dubna 2013 v 11:28 | Reagovat

To zajisté, hned v mnoha ohledech! :D

6 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 28. dubna 2013 v 11:48 | Reagovat

Kyle?! Panečku! Kyle! Panečku! Noné! Kyle! Nebohá Lotte! Kyle! No toto! :D

7 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 28. dubna 2013 v 16:52 | Reagovat

[5]: Jaký je nějaký další? :D

[6]: Nezdá se chlapec, viď? :D

8 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 28. dubna 2013 v 19:20 | Reagovat

Svět je plný záhad a překvapení... Ale že se do toho zahrnuje taky Kyle mě ani ve snu nenapadlo! :-D

9 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 28. dubna 2013 v 19:57 | Reagovat

Všechny nás obalamutil svým blýskavým úsměvěm :D

10 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 28. dubna 2013 v 21:04 | Reagovat

Bídník! :-D

11 Lotte Lotte | Web | 29. dubna 2013 v 16:47 | Reagovat

And still I say, there's a way for us. :D :D :D Kyle je dobrý a všechno je jinak!!! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama