Květen 2013

Miluju, když...

30. května 2013 v 23:02 | BJ |  Já a zase já
Mám to, mám to, mám to!!!
Velevážení a milí, gratulace všeho druhu jsou povoleny. Vaše BJ je totiž žena s ukončeným středoškolským vzděláním a složenou maturitní zkouškou - a to na samé jedničky! Jsem na sebe tááák hrdá! Ale hlavně jsem vděčná maturitní komisi, mám pocit, že za mě napůl odmaturovali oni. :D Teď se z toho tak trochu vzpamatovávám a jsem mírně zmatená. V hlavě mám všechno to, co jsem se musela naučit nebo co mi tam za ty čtyři roky uvízlo, a přitom vím, že už to nebudu potřebovat. Mám pocit, jako bych nikam nepatřila. Chvíli jsem studentkou GJO a najednou pápá, bež si po svém, BJ! Je to, jako bych se po letech, kdy mi o tom jen vyprávěli, najednou měla sama naučit chodit... Teď mě čeká vysoká škola a studium českého jazyka a literatury. Já a vysokoškolačka? Vyloučeno. Vážně si to nedokážu představit!

BJ maturuje... but she couldn't be happier!

19. května 2013 v 23:10 | BJ |  Já a zase já
Mí drazí,
vaše BJ vás zdraví po nádherném víkendu se svým Raoulem. Společně jsme se vypravili na Moravu do Nosislavi, vesnice/městečka/tak něčeho kousek za Brnem, kde jsme se zúčastnili Babských hodů, události, která je zřejmě jedním z důvodů, proč mají Češi zato, že všichni Moraváci pijí víno a mají ve skříni kroj. Pili jsme a tancovali, pozorovali domorodce (věřili byste, že na taneční zábavě na Moravě není nikdo kromě Čechů opilý, protože jsou vytrénovaní?) a dokonce jsme si splnili sen a vyfotili se ve fotokabince (na těch fotkách nám to fakt sluší! :D). To všechno se událo týden před mou maturitou, což je důvod, proč jsem se rozhodla sepsat tenhle krátký nečláneček. Musím se pochlubit: slohovky z angličtiny i češtiny jsem napsala na 100%, didaktický test z češtiny na 86% (nebo tak nějak) a anglinu na 96%. Horší ale bude školní maturita, na kterou se připravuju a nějak to nejde. Dějepis mi neleze do hlavy, ZSV jsem ještě neotevřela. Z toho důvodu jsem se rozhodla na dobu do maturity pozastavit svou blogovou činnost (nejen coby autorky, ale i coby návštěvnice) a stejně tak i veškerou korespondenci. Upřímně se omlouvám všem, kterým odpovím na dopis s větším zpožděním, ale vážně trochu nestíhám.
Vám všem přeju krásný květen a maturantům hodně štěstí. Moc se těším, až to bude za mnou!

Vaše

de Chagny

Narozky monsieur Gastona

7. května 2013 v 23:07 | BJ |  Nezařaditelné fantomákoviny
Velevážení a milí,
jestlipak víte, co je dnes za den? Dnes je den, kdy má BJ zpoždění, respektive den, kdy by Gastonu Lerouxovi bylo 151 let a jeden den. Ach ano, pan Gaston měl včera narozky. Muž, který přišel s knihou, jejíž příběh, dá se říct, dodnes fascinuje diváky, čtenáře a umělecké tvůrce všeho druhu, a zároveň je sám zapomenut. Není málo těch, kdo byli po přečtení FO zklamáni, prostě čekali víc, Musím se přiznat, že napoprvé jsem v Lerouxově nejznámější knize taky neviděla nic světoborného, ale čím blíž jsem se s ní seznamovala, tím víc jsem jí propadla - a po čase jsem si oblíbila i Gastonovy další knihy a jeho oblíbeného hrdinu, Josepha Rouletabille.
Proto bych ráda dodatečně pořála "našemu panu Gastonovi" všechno nejlepší. Milý pane Lerouxi, i když vám vlastně Fantom nedal vcelku nic, vy jste jemu dal život a světu jeho. Za to vám děkuji.

(Kdybyste si toužili přečíst něco souhrnného o Lerouxově tvorbě, mohu vám opět nenápadne podstrčit svou práci. :D )


Fantom Opery, nejznámější ze zapomenutých románů

2. května 2013 v 23:46 | BJ |  Nezařaditelné fantomákoviny
Mí nejdražší,
asi si vzpomínáte, že jsem se před časem zmiňovala o své práci s názvem Fantom Opery, nejznámější ze zapomenutých románů, ve které se věnuju románu Gastona Lerouxe a jeho zpracováním. Well, v úterý jsem se s touhle prací zúčastnila krajského kola Středoškolské odborné činnosti a hádejte co? Jakožto ta, kdo obsadila ve svém oboru první příčku (i když ze tří.. :D) postupuju do celostátního kola.