Červen 2014

Pozdrav ze země vlajkožroutů

27. června 2014 v 17:17 | BJ |  Pozdravy ze světa
Mí drazí,
v campu Island Lake míjí den za dnem a já se vám znovu hlásím se skvělou zprávou: pořád žiju. V úterý jsme byli všichni na výletě - opravdické žluté školní autobusy nás dovezly do asi hodinu cesty vzdáleného nákupního centra v Binghamptonu, kde jsme nakupovali a nakupovali. Ne že bychom něco nějak zvlášť potřebovali - snad kromě nějakých těch mýdel a podobných serepetiček - ale když člověk vidí TAK veliký nákupák, prostě neodolá. (Někteří z nás neodolávali a neodolávali, až nakonec doneodolali víc jak sto dolarů.)
Za uplynulý týden i včerejší nakupování a bowling jsem nastřádala spoustu dojmů a zjištění, o která se tu s vámi tuze ráda podělím.

Pozdrav ze země čipmanků

21. června 2014 v 4:15 | BJ |  Pozdravy ze světa
Velevážení a drazí,
představte si, představte si, odkud vám vaše BJ píše! Uprostřed neproniknutelných pensylvánských lesů leží jezero, u jezera tábor, v táboře podivná dřevotřísková stavba, v té boudě postel a na posteli já. Jsem v místě, kde není signál ani wifi a kde lidé nepotřebují ploty, protože nejbližší soused, který by přes ně mohl případně koukat, bydlí deset kilometrů daleko. Co se týče plotů, nabyla jsem dojmu, že je Američané viděli někde v Evropě a tuze se jim líbily, jenže nikdo z nich nepochopil, k čemu slouží. I tady se totiž občas nějaký ten plot najde, jenže začíná nijak a končí nikde a ve výsledku vůbec nic neohraničuje.

Byla v Brně (zcela neutrální nadpis k článku o cestě slečny Lotte, tentokráte do moravské metropole)

11. června 2014 v 0:30 | BJ |  Já a zase já
Mí drazí (i když ne přidražení),
upíři jsou docela jistě zmutovaní zrzci.
Nebo jinak: Lotte normální barvy a vůně + trocha brněnského sluníčka = do zlatava opečená Lotte.
A teď srozumitelněji: uplynulý víkend mě v mém současném sídle navštívila slečna Lotte. (Ach ano, TA Lotte!) Odvezla si:
1) kouzelnou hůlku pro Lotte the Good
2) docela maličkou zrzavou panenku, kterým si kdysi v Anglii údajně říkalo zmrzlé Charlotty (chápete tu souvislost, ne?)
3) udělátko na jakýsi druh kávy, kteréžto tu v jedné kavárně vyhrála už minulý rok v říjnu
4) popáleniny osmého stupně (ano, vím, že nic takového obyčejně neexistuje) od sluníčka
Abych pravdu řekla, mám pocit, že dobrá třetina Lotte se vypařila a další třetina se vážně pokoušela přímo se proměnit v čistý uhlík. A tak se Lotte mazala a mazala a stejně byla načervenalá. Původně jsem chtěla tenhle článek nadepsat slovy "(Na)Mazaná Lotte" nebo tak něčím, ale bylo mi to zakázáno. Tak si teď stěžuju.

Jak být mimo na FF MU

1. června 2014 v 14:25 | BJ |  Já a zase já
Velevážení a přemilí,
jak známo, téma týdne povětšinou nechávám plavat, ale teď, když už mám zkoušky za sebou, dává mi to možnost podívat se na celé to své školní pachtění trošku s nadhledem. Však víte - jak je jednou to nejhorší za vámi, najednou je všechno hrozně vtipné a nic není problém zvládnout. Po bitvě je každý generál. Nebo generálka. (Proč se to neříká? Zní to skvěle!)

Filozofická fakulta Masarykovy univerzity je místem, kde můžete potkat opravdu velmi zvláštní a různorodé studenty. Co víc, být divný u nás není divné. Pokud chcete být na fildě opravdu divní, řiďte se následujícími doporučeními: