Prosinec 2014

Zachraňte Santu!

7. prosince 2014 v 23:53 | BJ |  Já a zase já
Velevážení a milí,
asi si říkáte, že BJ kape na maják. Matně si vzpomínám na článek, ve kterém jsem se rozohnila nad invazí amerického dědulouna (čti: Santy) do českých zemí. Teď přicházím s jeho obhajobou. Proč?
Kdysi jsem se na facebooku přidala do skupiny Zachraňte Ježíška a byla jsem tuze zvědavá, jak že se ten Ježíšek bude zachraňovat. Zdálo se, že celá slavná záchrana spočívá v samolepkách na auta a podobných blbinkách, které neurazí a nejsou nijak neškodné, i když asi nejde o žádný hypersuper nápad.
V poslední době se ale celá záchrana, zdá se mi, obrátila v útok na nicnečekajícího Santu. Neříkám, že mi všechny ty červené figury lezoucí do českých oken dělají radost - dle mého vypadají dost děsivě, pokud ovšem nelezou po žebříku do přízemí, to jsou zase komické. Ale copak můžeme zachránit Ježíška a české tradice tím, že na cizí tradice napliveme a budeme?
Nedávno se na zmíněné stránce na facebooku objevil tenhle obrázek. To už trklo i mě a jednoduše mi nemohlo nedojít, že je pisatel přinejmenším trochu omezený tvor příbuzný všem Lesanám Sluníčkovým, které zachraňují všechno a všemi možnými způsoby. Pojďme se na něj podívat blíž.