Září 2015

Velké WOW o Digisemestru a digistudentech

28. září 2015 v 23:37 | BJ

Dbejte zvýšené opatrnosti. Jelikož a protože mám s blogem trochu jiné úmysly než na začátku v roce 2011, čeká ho přešupačení k obrazu mému zvrácenému. Má dvorní grafička (čti: ségra) je ale momentálně bez počítače, takže si na nový kabát pro blog počkám. Kdo by chtěl Kerol (čti: ségru) potěšit v nelehké situaci, může zkouknout nějaké její video. Někde hluboko v Kerolině youtube kanálu je i vlog s mou maličkostí. Kdo ho najde, dostane virtuálního zlatého bludišťáka.Ale k tomu, o čem chci psát.

V poslední době mám pocit, že patřím k něčemu velkému a že pomáhám vytvářet NĚCO. Každý den se nadšeně učím od svých kolegů a hltám všechno kolem, ale občas mám pocit, že to nestačí. Nestačí to k tomu, abych dělala svou práci vážně dobře. Nestačí to k pochopení, co všechno kolegové v agentuře dělají. Nestačí to pro moje vlastní zlepšení, protože možná nevím, že něco dělám špatně.

Mám pocit, že potřebuju víc. Vidět víc, slyšet víc, naučit se víc.


Jsem anonymní (p)savec

19. září 2015 v 10:55 | BJ |  Psaní o psaní
Pamatujete článek Nový život staré BJ? Tam jsem se vám pochlubila, jak teď žiju: jako kočkomilka, královna bytu jen pro mě a žuma a jako copywriterské mládě. A o tom posledním vám něco řeknu dneska. Než začneme, jen ve zkratce: copywriter nic nekopíruje, není přepisovatel, opisovatel ani "takový horší novinář". Je to psavec.

Copywriter píše všechno, co na internetu potkáte. Napsal všechny texty na tom e-shopu s cool kabelkami, reklamu na knížku, kterou si chcete koupit, i super post na FB, co prostě nešlo nesdílet. Je všude a je neviditelný. Copywriter je anonymní psavec.

A tak je to se mnou: píšu věci, o kterých jsem si dřív myslela, že je píše "nikdo". Jsou jako nápisy na tričkách: normální člověk si představuje, že se prostě najednou objeví z alternativního vesmíru. Za ten půlrok jsem jako copywriteří mládě napsala bambiliony článků o tom, jak si vybrat garážová vrata, jak dneska doopravdy probíhá liposukce i co si obléct do divadla. K nim kopu kratičkých reklam, textů do bannerů i popisů produktů. Víte, pod kolika texty je moje jméno? Pod jedním.

A mě anonymita baví.

4+1 lidí, které určitě potkáte na svatbě

1. září 2015 v 0:02 | BJ |  Já a zase já
Nechcete je potkat. Nechcete ani vědět, že je potkáte, protože z nich stopro chytíte tik do oka a panickou hrůzu ze svateb. Jenže i když je lepší o nich nevědět, stejně je potkáte a možná to odnesete na zdraví. O kom je řeč? O 4 lidech a jedné bonusové skupině, kterým se nevyhnete na svatbě.
Já je potkala v sobotu. A dnes se z toho musím v rámci terapie vypsat.
Takže na koho si musíte dát na svatbách pozor (a stejně ho potkáte)?

Šílená teta

Není ani stará, ani mladá a k opití jí stačí slabá hodinka. Za střízliva vám nestihla říct, čí je vlastně teta a jestli má i nějaké jméno, ale to je docela fajn, protože vás děsí představa, že je příbuzná s jedním z novomanželů. Přemýšlíte, jestli jste ji vůbec viděli na obřadu...

Šílená teta se v opilosti ke každému tulí, i k vám a vašemu přítelovi - a to i ve chvíli, kdy tančíte ploužák. Během svižnějších písní zvedá sukni příliš vysoko a pokud je k dispozici karaoke, chopí se mikrofonu a procítěně do něj slintá neartikulované zvuky, které považuje za angličtinu. Někteří tvrdí, že je opilá vcelku roztomilá, ale vy víte své: při tanci jste nechtěně zahlédli její spoďáry.

Šílené tetě se ale musí nechat, že je v podstatě neškodná. Hrozí jen nechtěné tulení a pohled na její intimní partie.

Faktor ujetosti: 7/10
Stupeň nebezpečnosti: 3/10