Velké WOW o Digisemestru a digistudentech

28. září 2015 v 23:37 | BJ

Dbejte zvýšené opatrnosti. Jelikož a protože mám s blogem trochu jiné úmysly než na začátku v roce 2011, čeká ho přešupačení k obrazu mému zvrácenému. Má dvorní grafička (čti: ségra) je ale momentálně bez počítače, takže si na nový kabát pro blog počkám. Kdo by chtěl Kerol (čti: ségru) potěšit v nelehké situaci, může zkouknout nějaké její video. Někde hluboko v Kerolině youtube kanálu je i vlog s mou maličkostí. Kdo ho najde, dostane virtuálního zlatého bludišťáka.Ale k tomu, o čem chci psát.

V poslední době mám pocit, že patřím k něčemu velkému a že pomáhám vytvářet NĚCO. Každý den se nadšeně učím od svých kolegů a hltám všechno kolem, ale občas mám pocit, že to nestačí. Nestačí to k tomu, abych dělala svou práci vážně dobře. Nestačí to k pochopení, co všechno kolegové v agentuře dělají. Nestačí to pro moje vlastní zlepšení, protože možná nevím, že něco dělám špatně.

Mám pocit, že potřebuju víc. Vidět víc, slyšet víc, naučit se víc.
A mám štěstí: pár super lidí si řeklo, že možná má cenu to "víc" BJ a jí podobným dát. Před pár měsíci se objevily první zmínky o projektu jménem DIGISEMESTR. Co to? Digisemestr znamená bájo sobotní nalévárnu o online marketingu. Jo, škola v sobotu. Pro někoho noční můra, pro mě splněný sen. Program slibuje každou sobotu po 13 týdnů 8 hodin informací o všech odvětvích digitálního (online) marketingu přednášených nej nej hvězdami. Mám se zapsat? Tahle otázka vůbec nepřicházela v úvahu. Zvlášť když mě v práci podpořili nejen finančně, ale i sdílením mého nadšení.

Takhle mě kolega Tomáš zachytil pro budoucí generace pár minut po tom, co jsem dostala e-mail o přijetí:


Abych byla fér, mezi přijatými digistudenty jsem hlavně proto, že mám ve znalostech o online marketingu díry k zaplnění. Ale stejně jsem byla štěstím bez sebe.
Mimochodem na první digi-aterparty ve mně někdo poznal "tu holku z Twitteru". Díkydík, modrý ptáčku!

Přednášející? Opravdoví odborníci, ne papíroví


Zkraťme to: První sobota je za mnou a já jsem nadšenější, než jsem vůbec čekala. Úvod do online marketingu přednášel Ondřej Sláma a těžko říct, kdo (jestli vůbec někdo) by se mohl přednášky ujmout líp a s větším úspěchem. Mí DIGIspolužáci viděli a slyšeli co já a ostatní čtenáři (zdravím, Lotte!) nejsou zrovna nadšení markeťáci, proto zůstanu jenom u svých dojmů: WOW!

Už dlouho jsem nezažila přednášku, která by si dokázala udržet pozornost posluchačů po celou dobu. A to mě mé "full-time" studium vážně baví. Sobotní úvod ukázal, že je velký rozdíl mezi odborníkem-teoretikem a odborníkem z praxe. Podobně jako přednášející mě nadchli i ostatní posluchači: konečně jsem seděla v místnosti plné lidí, kteří chtějí poslouchat, dávat pozor a něco se naučit. To se mi nestalo za celých 15 let, co chodím do školy.


O digistudentech ještě uslyšíte

I takhle nás na Digisemestr lákali. Zrovna na budoucí "kontakty! jsem se dívala trochu nedůvěřivě - představovala jsem si 249 takových, jako jsem já, prostě studentů, kteří chtějí vědět víc. Bude z nich jednou něco? Kdo ví. Těžko říct, jestli markeťáci. A víte co? Tolik inspirativních lidí na jednom místě jsem ještě nepotkala. Jeden každý z digistudentů bude jednou hvězda a bude učit další. Jsou to totiž lidi, kteří vás ohromí už při prvním setkání. Protože něco dělají. A jednou to něco bude NĚCO.

Na afterparty jsem se bavila se spoustou lidí a každý z nich mě něčím zaujal. Potkala jsem kluka, který vypadal o pět let mladší než já. Byl hlaďoučký a růžovoučký, jeden by mu nehádal přes 18. Ve skutečnosti je mu 20 a od 15 pracuje pro IBM. Vážně, spadla mi čelist.

A takoví jsou všichni digistudenti. Jeden rozjíždí vlastní byznys, druhý píše všude po internetu, třetí pomáhá organizovat akce pro ZOOT. Jo, ten ZOOT. Všichni přitom úspěšně studují a nic neflákají. Nevymlouvají se na to, že nemají čas. Nejsou líní zvednout se z postele a "zabít" sobotu ve škole X kilometrů od domova. A já vím, že každého z nich bude jednou dobré znát.

Velevážení a milí digistudenti, už teď se těším na další sobotu s vámi, protože VY znamenáte, že mladí jsou co k čemu. Zajímáte se, pracujete na sobě, rozvíjíte se. Nastavujete zrcadlo všem, pro které je studium jen pár let flákání navíc. Hluboce se vám klaním a doufám, že vás chodí po světě víc a že se s vámi a vám podobnými budu potkávat celý život.


Díky, že jste.


Vaše nadšená

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lotte Lotte | Web | 29. září 2015 v 5:40 | Reagovat

Konec éry raouloidních kabátků. :D
Hah, taky zdravím, dearie, jak já miluju, když mě zmíníš v nějakém článku...z devadesáti procent se jedná o (lehce) ironický kontext. :D
Ale teď už chápu tvůj status o studentech, co mají zvednout zadky. :D To skutečně zní inspirativně, netušila jsem, že na pracující studenty narazíš i na tak zvláštních pozicích, panejo.

2 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 29. září 2015 v 23:16 | Reagovat

[1]: Už je to tak. A přemýšlím i nad větší změnou: přestěhováním blogu na místo, které funguje a bezproblémově ukládá změny v článcích. Jen si nejsem jistá, jestli jsem si takové místo nevybájila. :)

To byla spíš sebeironie - jednoduše vím, že jsi jediný můj věrný čtenář. :D

A víš ty co? Ono možná ani nejde o ty pozice. Potkala jsem i slečnu, která byla nadšená z toho, že bude rozvážet pizzu, protože to vždycky chtěla dělat. A to je super. Pro mě je důležité, že jsou studenti, kteří chtějí něco dělat a chtějí se už teď přiblížit tomu, co by rádi dělali v budoucnu. A není až takový rozdíl v tom, jestli chceš řídit zeměkouli, nebo rozvážet pizzu.

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 5. října 2015 v 20:43 | Reagovat

To zní opravdu pilně a svědomitě, až mi to nahnalo sílu do žil se učit :D Po pravdě já si navíc beru mimo školu hodiny francouzštiny, v obědových přestávkách a taky ještě o víkendech dojíždím... někteří se mi diví, ale když to člověka baví, je pro to ochotný udělat vše :)

4 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 6. října 2015 v 17:42 | Reagovat

[3]: A o tom to je. Je jedno, co člověk dělá, hlavně když dělá NĚCO. A jestli tě to baví, je to to správné něco. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama