Červenec 2016

Hurá na tábor (podtitul: Snad mě nezavřou)

29. července 2016 v 10:39 | BarbaraJane |  Já a zase já
Už se to blíží: v sobotu odjíždím na tábor.
Ještě před měsícem to vypadalo jako hrozně prima nápad. Jako děcko jsem sice na tábory nejezdila, ale na střední jsem byla na táboře dvakrát jako vedoucí a moc jsem si to užila. Děti umí být prima zvířátka, stačí k nim být milá, starat se o ně, udělat pro ně něco, co nemusíte. No a jelikož mi vedoucíování chybělo, přihlásila jsem se letos na jiný tábor jako vedoucí.

Nechám stranou, že je to tábor na druhém konci republiky. Sama netuším, proč jsem si nenašla něco tady kolem.

Jenže teď jsem začala plašit. Co když mě ty děti budou nenávidět? Co když je nedokážu zabavit? Co když se mi nějaké utopí, zlomí si nohu, upadne mu ručička?

Já a moje kololoběžka

24. července 2016 v 14:37 | BarbaraJane |  Já a zase já
Jsem ženská. A jako taková jsem vcelku impulzivní. A tak jsem přišla ke koloběžce.
To vám byl ohromně rychlý huránápad. Byla jsem na jednom kurzu (s koloběžkami naprosto nesouvisejícím), kde školitelka náhodou zmínila, jak se jedné české firmě daří prodávat koloběžky do světa. A tak jsem si řekla: žjova, koloběžka, to je vono! A musela jsem ji mít.

Během jednoho večera jsem prolezla všechny možné obchody a weby o koloběžkách a přes noc se ze mě stal koloběžkový rádobyodborník (asi jako se z vás stane doktor, když si s pomocí internetu diagnostikujete rakovinu špičky nosu). Lehce jsem to prokonzultovala s odbornějšími odborníky (čti: lidmi, co neviděli koloběžku naposledy v pěti letech) a do týdne byla koloběžka doma. Což bylo asi den před tím, než bych si byla bývala rozmyslela, že ji vlastně nepotřebuju. To se mi u takových nákupů z vášně stává. Žuma jsem přinutila koloběžku složit a další den už jsem si to vesele drandila do práce.

Do Krakova na holuby

19. července 2016 v 10:22 | BarbaraJane |  Pozdravy ze světa
Představte si, představte si, že v Krakově celý víkend pršelo.
A stejně jsme si tam s žumem užili super víkend. Vylezli jsme na Kosćiuszkovu mohylu, krmili jsme holuby ve velkém a taky jsme narazili na muzeum pinballu. Jo, takové muzeum existuje a je v Krakově! Jestli přemýšlíte, kam vyrazit na výlet, jsem pro Krakov všemi deseti, protože...

V Krakově prostě je co vidět

Zvlášť jestli jste nadšenci do památek. S žumem jsme viděli, co se do nás vešlo: Barbakán, hrad a katedrálu na kopci Wawel, Kościuszkovu mohylu, kostel Nanebevzetí Panny Marie (i když ten jen zvenčí), Sukiennici, židovskou čtvrť... Mě osobně nejvíc nadchla Kościuszkova mohyla, asi proto, že jsme se k ní museli vydrápat, navíc jsme se drápali deštěm. Ale vezmu to popořadě.

Meet žum (Potkejte žuma)

8. července 2016 v 20:38 | BarbaraJane |  Žum a já, já a žum
Přátelé, došla mi naprosto zásadní věc! Já vám ještě nepředstavila žuma!
Tak tedy potkejte žuma (přeloženo pomocí Google Translate). Žum je můj nejlepší kámoš, brácha na proflákané víkendy a otec mých koček. Žum mu říkám proto, že ještě není tak úplně můj muž (jaksi se ještě nevyslovil, jestli mě chápete).