Leden 2017

Dancing through zkouškové

26. ledna 2017 v 20:39 | BarbaraJane |  Já a zase já
Ruku nahoru, kdo už máte zkouškové za sebou!
Já, já, já! (Vidíte, jak nadšeně se hlásím?) Tohle zkouškové jsem přežila jen díky žumovi a muzikálům. Příště, to vám slibuju, přihodím zase nějakou žumovinu, ale teď je čas na muzikááály.

Vážení, zkuste někdy při učení poslouchat muzikály. Když se vám emoce z nich přenesou na učení, hned sami sebe vidíte teď jako nevinnou oběť šíleného zkoušejícího, pak zas jako zuřivého bojovníka za zelený IS. Já jsem s muzikály zkouškové prožívala takhle:

Fantom Opery

Túúú! Tu-tu-tu-tu-túúúú!

Chicago

Mohla bych zavraždit zkoušejícího. Jo, to by bylo cool. (And all that jazz.)

Romeo, Julie a Brno

21. ledna 2017 v 23:26 | BarbaraJane |  Událo se v Brně
Sedím na posteli, zírám do počítače a nějak nevím, jak bych vám to řekla.
Ve čtvrtek jsem byla v Mahenově divadle na Romeovi a Julii, to vám říct dokážu. Ale bude těžší vám povědět, co se ve mně teď mele. Inu, pojďme na to.

Když jsem na gymplu Romea a Julii četla, nedokázala jsem pochopit, proč je zrovna tohle ten nej-nej-nejznámější příběh lásky a to nej-nej-nejtypičtější, co vás napadne, když se řekne tragédie. Jen si to vemte: on ještě před chvilkou koukal po jiné, ona nikdy o mužského nezavadila, ale teď jsou přesvědčení, že tohle je osudová láska. Pak se stanou věci (slyšíte, jak přetáčím děj? Vžžuuuum!) a na závěr pateticky zemřou. Tenkrát jsem si nemohla pomoct, výjimečnost jsem neviděla a celá hra mi přišla šíleně umělá.

Jenže dneska. Dneska jsem cítila to, co oni. Prožila jsem si to celé s nimi. A myslím, že za to vděčím představitelům Romea a Julie, Jakubu Šafránkovi a Magdaléně Tkačíkové.

Víte, ze svého místa v lóži číslo 3 jsem viděla, co jsem vidět neměla, a přímo u mé hlavy podivně duněl a drnčel sloup. Přesto jsem věřila, že ti dva jsou Romeo a Julie. Ne ti nereální a patetičtí, které jsem potkala tenkrát na gymplu, ale obyčejnský dva lidi, mohli by se klidně jmenovat Helena a Pavel a žít dnes, kteří poprvé v životě prožívají, jaké to je, mít druhého k zbláznění (a umření) rád.

Žum celebritou

7. ledna 2017 v 12:58 | BarbaraJane |  Já a zase já
Jelikož a protože by se žum a kočka Mína rádi stali celebritami, musím svůj blog trošku popostrčit. A tak jsem se zaregistrovala na Blogr.cz. Je to super stránka, kde je na jedné hromadě spousta dobrých blogů, které jsou ohodnocené hvězdičkami, takže když na některý kliknu, dopředu vím, do čeho jdu. To mi tady (na blog.cz) trochu chybí.

Chtěla bych tě o něco poprosit (áno, přesně tebe). Jestli ke mně semtam zavítáš, líbí se ti tu a chceš žumovi popřát trošku víc slávy, klikni na tenhle fešácký banner a ohodnoť mě - nejlíp hvězdičkami i slovně. Je to převeledůležité a budu ti za to neskonale vděčná. A Mína taky. A co teprve žum.

Blogr.cz, místo pro nejlepší blogy

Díkydík, jsi nejlepší na světě. :)