Únor 2017

Milán: pizza, hřbitov, blešák, sladkosti

22. února 2017 v 22:54 | BarbaraJane |  Pozdravy ze světa
S žumem jsme vyrazili do Milána s jednou zásadní otázkou: Fakt je tak neskutečně, šíleně, srdcervoucně až děsivě drahé?
Víte co? Ani ne.

Jasně, není to Budapešť, kde nám stačila tisícovka na dvě noci v pěkném a romantickém pokojíku. Ale není to TAK zlé. Za ubytování jsme platili 3000 českých za tři noci (hostel, pokoj pro dva), letenky stály 800 pro každého. A jídlo? To jsme řešili tak nějak za pochodu a vlastně docela nízkonákladově.

O tom, jak jsme přišli k ubytování za (na Milán) rozumný peníz, jsem psala v předchozím článku. Zajímá vás, co dobrého jsme baštili a co je v Milánu k vidění. Však já vám to všechno povím, račte číst dál.


Tohle je jediná fotka z celého Milána, na které vypadám jako člověk. Je focená v La Scale. Áno, v budově, kam se obyčejně chodí v dlouhých večerních šatech, jsem byla v děravých riflích.

Chystáme se do Milááána

18. února 2017 v 10:00 | BarbaraJane |  Pozdravy ze světa
Žum a já vyrážíme za dalším dobrodružstvím. Po Budapešti, Krakově, Bratislavě a Mallorce je na řadě Milán. Před časem jsem narazila na superlevné letenky, takže proč nevyrazit zase na nějaké nové místo?

Oukej, chcete slyšet pravdu? Letenky jsou to jediné levné. Ubytování, jídlo, pití, to všechno je v Miláně předražené až hrůza. To jsem samozřejmě zjistila až po tom, co jsem letenky nadšeně a na tajňačku koupila. Myslela jsem tenkrát, že mě žum zakousne.

Každopádně letenky už máme, ubytko taky. Teď už si to jen užít. A to my zvládneme, i kdyby tam chtěli za pivo pět éček (což chtějí). Teď už finišují přípravy, které jsou povětšinou na mně a zahrnují následující:

Když žerete býlí

9. února 2017 v 22:00 | BarbaraJane |  Já a zase já
Když žerete býlí, jste býložravec. To dá rozum.

Jenže to není všechno, co z toho plyne:
Když žerete býlí, brzo umřete. Nebo minimálně potkáte někoho, kdo vám řekne, že brzo umřete. A pak potkáte lidi, kteří vám řeknou další legrační věci.

Napadlo mě vám tyhle legrační věci ze života býložravce zprostředkovat. Ale pod jednou podmínkou: nikdo nikoho nepřesvědčujeme, nikdo nikomu nic nenutíme, jasan? Prima, pojďme na to.

Žum a žumohlášky

4. února 2017 v 22:15 | BarbaraJane |  Žum a já, já a žum
Žum vám má úžasný talent: ze svého bohatého repertoáru hlášek dokáže vybrat přesně tu, kterou mě dokonale vytočí. Musí se ale nechat, že svoje hlášky používá i jako bílou magii - ví, kterou použít, abych se řehtala jako praštěná. No schválně, zkuste se ani neusmát:

Žum o svatbě

Moje typická otázka: "Žumi, vezmeš si mě někdy?"
Žumova typická odpověď: "No, určitě jsi nejžhavější kandidátka..."

Žum o dětech

Já: "Žumi, co bychom dělali, kdybychom čekali malou Barušku?"*
Žum: "Tak na ni počkáme, kdy přijde?"

*Malá Baruška je pracovní název našeho budoucího prvorozeného děcka.