Červen 2017

První závod v životě Lemry Barborové

24. června 2017 v 18:50 | BarbaraJane |  Já a zase já
Zatmění /totální/.

Jinak nedokážu vysvětlit, proč jsem se přihlásila na Koloběžka Cup. Na opravdickej závod. Takhle olympiáda z češtiny nebo z chemie, to mi nikdy nebylo cizí. Ale sport? A závody? Barboro, tobě přeskočilo, ne?

Dřív, než jsem si stihla uvědomit, co dělám, jsem byla přihlášená na závod na koloběžkách, startovné bylo zaplacené a už nešlo vycouvat. Nebo šlo, ale měla bych sama sebe za srabíka. Nebo za kuře, jak říká kolega Jirka (a Jirka kecá).

V minulém článku jsem se vám přiznala, že jsem šprt. S tím se pojí jedna podstatná vlastnost: jsem úplně mimo ve všech sportech, co se dají na téhle planetě pěstovat. Proto nesportuju ani sporty nesleduju, mistrovství kdovíčeho v kdovíčem je mi tradičně šumafuk, běhání nenávidím, lyžovat neumím a kolo ani nemám. Jen ta koloběžka...

Koloběžka mě zvedla ze zadku. Jak jsem si ji jednou koupila, už mi bylo hloupé nechat ji v koutě. A tak jsem na ní jezdila a jezdila... až jsem se do ní zamilovala. Denně si oddupu svých 20 kilometrů, semtam přihodím nějaký výlet, jsem zpocená až za ušima, ale hrozně moc mě to baví. Líbí se mi dělat něco netradičního, baví mě překvapené pohledy ostatních i hlášky jako "Hele, kterou nohou se odrážíš?" nebo "A je to ještě koloběžka, když je to tak velký?" Líbí se mi být součástí koloběžkářské komunity. Třeba cyklisti (aspoň ti běžní) nic takového nemají, protože jsou přemnožení je jich hodně.


Je to ještě koloběžka? Je. A zrovna tahle je dokonce vážně fešácká.

Jsem šprtna šprtavá tuplovaná

18. června 2017 v 20:01 | BarbaraJane |  Já a zase já
Uuuuuuf. Zkoušky jsou za mnou. Konečně! Hrozně jsem se těšila, až sem tohle napíšu, protože jsem si malovala, že s koncem zkouškového budu mít najednou fůru času. Nemám, no. Ale zkoušky jsou za mnou, takže asi fajn.

Tohle zkouškové se ukázalo, že už toho mám plné kecky. Učení jsem schopná a ochotná věnovat čím dál tím míň času, i když mě škola baví. A taky se ukázalo, že jsem asi fakt šprt. Sakryš. To není zrovna veselé zjištění, ale jelikož mě čtete, tak vás asi baví cizí neštěstí, takže se vám i tenhle článek bude líbit.

Váš Barbor je šprt

Vždycky jsem měla dobré známky. A vždycky mi všichni říkali, že jsem šprt. Znáte to, ne? Když vám u každého vysvědčení říkají, že je trapný mít samé jedničky? Jestli ne, nejste šprt, gratuluju. Jestli jo, aspoň mě chápete.

Já jsem se za šprta nikdy nepovažovala. Měla jsem zato, že šprt se musí šprtat, a mně na většinu zkoušek stačí jeden den přípravy (víc času stejně nemám). Ale i na vysoké jsem pro ostatní šprt. No, aspoň jsem konečně zjistila proč.

Šprt totiž jste, když…

Nablblé básně čili Tohle není poezie

11. června 2017 v 12:45 | BarbaraJane |  Psaní o psaní
Básničky píše každý druhý. Možná každý první, ale jen ten druhý se přizná. A rovnou je publikuje.

Nevím, jestli jsem moc stará, málo piju nebo prostě nemám to správné básnické cítění, ale velká část básní, co se potulují po internetu, mi přijde lehce nablblá. Tak mě napadlo, že to taky zkusím. Vážně nevážně.

Od kolegyně Lenky jsem k Vánocům dostala boží věcičku: Story Cubes. Jsou to kostky s obrázky, kterými si stačí hodit a na stole se vám urodí příběh. Teda když ho v nich vidíte.

No a tyhle kostky teď zneužiju. Pokaždé si hodím třemi nebo čtyřmi kostkami a z toho, co padne, napíšu básničku na styl internetových umělců. Bude nablblá a bude rádoby "dýp" (tak se to říká, ne?). Můžete se mi smát. Nebo můžete do komentářů přihodit básničku z kostek, které hodím vám. Co vy na to?

(A když nic, aspoň si zopakujete, co je volný verš. A to se vyplatí.)

Tak jo, jdem na to! Básně pro vás rovnou interpretuje prof. Barbor, odborník na moderní poezii.

Mohla jsem být bjúty blogerka

3. června 2017 v 10:57 | BarbaraJane |  Já a zase já
Já jsem úplně propásla hvězdnou kariéru! Mohla jsem se svým blogem udělat díru do světa, trhat rekordy v návštěvnosti a mít půlku bytu zastavěnou věcmi, které by mi vnutily nejznámější značky v zoufalé snaze vlichotit se mi tak, abych se o nich blahosklonně zmínila. A já místo toho píšu zapadlý blog na konci vesmíru, no není to pech?

Řekla jsem si, že vám aspoň vylíčím ty zářné možnosti, které mě minuly. Třeba si pak řeknete: "Jó, z té holky mohlo něco být. Ale místo toho nám tu píše o barborových příbězích a o žumovi a tak a my si toho moc ceníme, tak jí to napíšeme do komentářů." (Dobře vím, že si tohle neřeknete. Ale to mi nikam nepište, jo?)

Mrkejte, co všechno jsem mohla být!

Bjúty blogerka

V téhle oblasti bych proslula svou originalitou: byla bych jediná beauty blogerka, která neví, jak a hlavně proč používat primer. A taky by určitě všechny uchvacovalo, že jdu jeden den do práce nastrojená jako princezna a druhý den na sebe hodím tričko s Pusheen a lacláče. #mámsvůjstyl