Srpen 2017

Jak to bylo s diamantem?

26. srpna 2017 v 11:47 | BarbaraJane |  Žum a já, já a žum
Minulý víkend jsme s žumem vyrazili na svatbu. Cestu popsal sám žum v komentáři na mé facebookové stránce takhle:

"Jedeme ve sto let starém, plném a neklimatizovaném vlaku ČD, vedle se někdo bez sluchátek dívá na Hvězdnou bránu (nejdebilnejší seriál ever) a Barbora furt otravuje, že by chtěla být po smrti diamant."

Pojďme se teďka nesoustředit na to, že žum nemá rád Hvězdnou bránu (no tak, taťka tenhle seriál miluje!) a dostaňme se k jádru pudla: jak jsme došli k tomu diamantu?

Víte, my máme naplánovanou spoustu věcí. Třeba svatbu (žum chce, aby nám tam hráli indiáni) nebo svatební cestu, i když se neplánujeme v dohledné době brát. Dohlednou dobou myslím dobu od teď do roku dva tisíce bžilion. A já mám dokonce naplánováno, co se mnou bude, až umřu. Vážně, promyslela jsem to důkladně. Podívejme se na možnosti:

Kroměříž: čokoláda, živý kostel a zamčený park

20. srpna 2017 v 17:44 | BarbaraJane |  Pozdravy ze světa
Povedlo se! Konečně, ko-neč-ně jsem vytáhla žuma na výlet! Sliboval mi to už jakou dobu, ale vždycky se z toho nakonec vybrblal. Tentokrát ale nebylo úniku, naplánovala jsem Kroměříž, kterou jsem chtěla vždycky vidět.

A víte co? Žum byl nakonec nadšený. I když se musel v Kromclu procpávat dírou v plotě (ale o tom později).

Kroměříž jsem si za ten jeden den zamilovala. A to jsem neviděla její dominantu, Květnou zahradu. Zato jsme s žumem vylezli na věž, vlezli do bludiště, prolezli město, nalezli do čokoládovny a málem nevylezli z parku. Svou atmosférou mi Kroměříž připomínala Olomouc. Na tu doteď vzpomínám se slzou v oku, jak víte z článku. Třeba na to, jak mě cizí pán nenechal číst. Nebo na opilou vědu.

Loučení se svobodou (Použít v případě, že by se žum požumil)

12. srpna 2017 v 13:00 | BarbaraJane |  Žum a já, já a žum
Víte, co to znamená, být přes léto v Brně? To znamená být na tři měsíce v úplně jiném městě než přes zbytek roku. Z Brna odjedou studenti a místo nich zaberou ulice...

Tlupy nevěst a družiček.

Jsou vážně děsivé a všechny stejné. Růžové, pištivé a tak vůbec. Jedna holka má na hlavě podivnou parádu a ty ostatní v pětivteřinových intervalech vykřikují: "Ježišmarjá, Alenó, ty jsi nevěstáááá! Lidi, vona se vdáááváááá!"

Nechápejte mě špatně, nemám nic proti. Jsme holky a jako takové se jednou za čas potřebujeme vypištět, tak koneckonců proč ne pár dní před svatbou. Vdáváte se jenom jednou až pětkrát za život, že jo. Ale když takých tlup potkáte za jeden den sedm a všechny jsou stejné, ztrácí to svoje kouzlo. Minulou sobotu se stačilo projít od hlavasu na Českou a potkali jsme tyhle tlupy čtyři, nekecám. Lehce se odlišovala jenom jedna - jejich nevěsta měla nafukovacího plameňáka, to jsem musela ocenit. Ale jinak byly všechny na chlup stejné.

S žumem nás to vedlo k zamyšlení: Jak budou vypadat naše rozlučky?

A teď mě zase nechápejte špatně, nebudu se v nejbližší době vdávat. Žum říká, že si mě vezme, až dostuju, a doufá, že budu dělat doktorát. Ale na každý pád je dobré mít tohle vymyšlené. Víte jak, kdyby náhodou žumovi louplo v bedně a chtěl mě žádat o pacičku už někdy v dohledné době, tak ať z toho pak nejsem vykulená.

Co jsme vymysleli?

Nestudujte kraviny, jo? (čili Jak studovat a nezbláznit se)

5. srpna 2017 v 14:10 | BarbaraJane |  Já a zase já
Lidičky, mně se zdá, že jsem si z Olomouce přivezla recept na úspěšné a spokojené studium. Chcete ho znát? Tady je:

Jo, to je v podstatě celé. Ale přijde na to, co prof. Barbor myslí tím "kraviny", žejo. Nenechte se zmejlit, nenarážím na obory, které se obecně považují za méněcenné. Kravina můžou být klidně práva. Nebo ekonomie. Nebo medicína. Nebo klidně čeština (pámbu chraň!).

Kravina je studovat cokoliv, co vás nebaví. Nebo vůbec studovat, když vás to nebaví. Prostě dělat věci, které vám nedávají smysl. Měla jsem fůru spolužáků, kteří šli studovat kvůli rodičům nebo proto, aby měli nějaký titul. Už nemám, většina z nich vylítala. Já vám nevím, vy tohle chápete? Že se někdo jednoho krásného dne prostě probudí a řekne si: "Hm, čím bych si asi tak mohl zkazit nejbližší 3 až nekonečno let? Už vím, půjdu studovat obor, který mě nezajímá!"